Wasi Simowie w końcu będą mogli wyrazić siebie. Właśnie wszedł długo wyczekiwany system zaimków do TS4

Sims 4

Reklama

Gracze w końcu się doczekali aktualizacji zaimków w The Sims 4.

Reklama


Właśnie do The Sims 4 weszła długo wyczekiwana aktualizacja zaimków. W końcu nasi Simowie mogą w pełni wyrazić siebie dzięki nowemu systemowi, który pozwala nam ustalić, w jaki sposób mają mówić.

Wiele osób twierdzi, że jest to jedna z najlepszych aktualizacji ostatnich miesięcy ze względu na to, że twórcy po raz kolejny pokazali, że wspierają społeczność LGBT. Teraz gracze mogą nie tylko utożsamiać się z grą i swoimi Simami, ale również w pełni wyrazić swoją osobowość.

Haczyk jest taki, że aktualizacja na ten moment dotyczy jedynie angielskiej wersji gry. Na tłumaczenie trzeba będzie niestety jeszcze chwilę poczekać. Nie wiadomo jednak, jak długo to zajmie.

Reklama

Co nowego w The Sims 4?

Zaimki niestandardowe już dostępne w trybie Stwórz Sima w angielskiej wersji gry

Z radością informujemy, że od dzisiaj będziecie mogli personalizować zaimki swoich Simów w trybie Stwórz Sima w The Sims 4, jeśli Wasz klient gry ustawiony jest na język angielski.

Aby zmienić zaimki swoich Simów, wystarczy kliknąć zakładkę „Witaj, jestem…” obok symbolu plumboba. Wyświetli się rozwijane menu „Zaimki własne”, z którego będziecie mogli wybrać zaimki spośród dostępnych: „they/them” (formy niebinarne), „she/her” (ona/jej), „he/him” (on/jego) lub „zaimki własne”.

Jeśli wybierzecie zaimki własne, funkcja automatycznie zmieni zaimki odnoszące się do Waszych Simów na takie, które wybraliście. Mimo że funkcja została dobrze przetestowana, mogą występować przypadki, w których, z uwagi na zawiłości angielskiej gramatyki, zastosowana będzie niewłaściwa forma zaimka lub nieprawidłowy zaimek podstawowo przypisany do płci. W przyszłości będziemy ulepszać tę funkcję, więc wszelkie przypadki niewłaściwie zastosowanych zaimków zgłaszajcie za pośrednictwem Answers HQ w tym wątku.

Video

Początkowo zaimki niestandardowe dostępne będą jedynie w języku angielskim, lecz docelowo planujemy rozszerzyć tę funkcję na wszystkie 18 języków. Po wprowadzeniu funkcji zaimki można załadować do Galerii i używać ich w języku angielskim.

W pierwszej odsłonie tej funkcji skupiliśmy się na zaimkach. Mimo że wprowadzenie zaimków jest ważnym krokiem na drodze do pełnej inkluzywności The Sims 4, zdajemy sobie sprawę, że nie uczynią one gry stuprocentowo neutralnej płciowo. W grze wciąż będą pojawiać się nacechowane płciowo określenia, takie jak „matka”, „ojciec”, „policjant”, „policjantka” itp.

Praca nad wprowadzeniem większej inkluzywności i neutralności płciowej w The Sims 4 jest procesem wymagającym nieustannej nauki i rozwoju. Będziemy ulepszać tę funkcję na przestrzeni czasu. Póki co mamy nadzieję, że możliwość wyboru dla swoich Simów zaimków preferowanych oraz własnych sprawi, że gra wydawać się Wam będzie przystępniejsza i przyjemniejsza.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej