w

Wiedzieliście, że małe dzieci w The Sims 4 mogą uczyć się korzystania z nocnika bez używania go?

Kolejny dzień, kolejna nowa ciekawostka na temat The Sims 4 i małych dzieci.


Odkąd do The Sims 4 dodano niemowlęta, można powiedzieć, że małe dzieci, które są kolejną grupą wiekową dziecka, zostały trochę przysłonięte. I raczej nic w tym dziwnego – niemowlaki są naprawdę urocze, oferują kilka nowych ciekawych funkcji, a gracze już od dawna prosili o ulepszenie tej grupy wiekowej.

Okazuje się jednak, że po tych wszystkich latach, które małe dzieci spędziły w grze, wciąż możemy dowiedzieć się o nich czegoś ciekawego. W sumie aktualizacja z wprowadzeniem niemowląt do The Sims 4 dodała też nowego, świeższego spojrzenia na te starsze bombelki.

Małe dzieci mogą uczyć się nocnika zupełnie inaczej

Małe dzieci w The Sims 4 wyróżniają się od innych grup wiekowych tym, żeby muszą uczyć się pewnych umiejętności, aby po urodzinach otrzymać lepszy start. Zdobycie wysokiego poziomu danej zdolności nie tylko sprawi, że dziecko rozpocznie kolejny etap z wyższym levelem wybranego skilla, ale również może otrzymać specjalną cechę, którą jest „szczęśliwe małe dziecko” lub „zdolne małe dziecko” – oczywiście w zależności od tego, jakie poziomy umiejętności zostały zdobyte.

Czasami bywa to trudne, jednak niektóre zdolności przychodzą małym dzieciom naprawdę szybko. Wiele osób jednak narzeka na to, że umiejętność korzystania z nocnika jest dość mozolna i trudna w nauce, ponieważ dziecko na początku nie potrafi z niego korzystać samemu i potrzeba przy tym pomocy dorosłego. Okazuje się jednak, że… da się tego nauczyć w inny sposób.

Co prawda do tej metody potrzeba małego dziecka, które potrafi już korzystać z nocnika samemu, jednak jeśli w domu rodzinnym mamy akurat więcej, niż jednego bombelka, to jak najbardziej jest to dość pomocny i mniej wymagający sposób.

A wystarczy, że… dziecko po prostu zacznie oglądać swojego rówieśnika, jak ten akurat się wypróżnia. Sposób ten pokazał jeden z Simomaniaków, który na Twitterze znany jest z tego, że dzieli się podobnymi ciekawostkami o The Sims 4.

To naprawdę ciekawe, jak wiele osób nie zdawało sobie z tego sprawy, choć mogłoby się to wydawać dość logiczne i łatwe. Teraz śmiechem-żartem zapewne „100 Baby Challenge” stanie się dla graczy o wiele prostsze, gdy już znają ten myk.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4