w

Fala upałów ze śnieżycą? Takie rzeczy tylko w The Sims 4 i Czterech Porach Roku

Cztery pory roku to jeden z pierwszych dodatków do The Sims 4. Okazuje się, że nawet to rozszerzenie bywa pobugowane.


The Sims 4 słynie między innymi z tego, że zmaga się z całkiem pokaźną liczbą bugów oraz problemów, z którymi twórcy do teraz nie potrafią sobie poradzić. Ostatnio pisaliśmy o tym, że system odwiedzania rodzin i znajomych w grze wydaje się być nie do końca przemyślany i również posiada w sobie trochę błędów. Więcej o tym w tym artykule.

Najgłośniej jednak w ostatnim czasie było przede wszystkim o najnowszym pakiecie do The Sims 4 – Ślubnych Historiach. O tym rozszerzeniu można by było pisać całą rozprawkę, natomiast my skrócimy to jedynie do stwierdzenia, że przez ilość błędów i niedociągnięć wielu graczy zrezygnowało z zakupu tego pakietu, co mówi samo za ciebie.

Okazuje się jednak, że nawet jedne ze starszych DLC potrafią wprowadzić zamęt do gry. Cztery Pory Roku to piąty z kolei oficjalny dodatek do The SIms 4, którego premiera odbyła się w 2018 roku. Można by było pomyśleć, że minęło wystarczająco dużo czasu, by zająć się wszelkimi błędami, jednak co ciekawe – nawet to rozszerzenie wciąż potrafi zaskoczyć.

Kiedy pogoda w TS4 nie może się zdecydować

Reddit i Twitter to media społecznościowe, w których gracze The Sims 4 najchętniej się udzielają. Znaleźć można na nich wiele ciekawych tutoriali, pomysłów na rozgrywkę, nietypowych osiągnięć czy dziwnych bugów. To właśnie na Reddicie gracz o nicku fiesty_cemetery pochwalił się dość niespotykaną pogodą, na jaką trafił w swojej grze.

Pomimo tego, że autor wpisu w swojej rozgrywce ma dopiero początek wiosny, to ta już zaskoczyła ogromnymi falami upałów. Dość normalne jak na wiosnę, która czasami potrafi być cieplejsza niż większość lata. Co jednak ciekawsze, oprócz tego miały paść olbrzymie opady śniegu, zupełnie tak jakby to był środek zimy. To wszystko w jednym i tym samym dniu.

Najwyraźniej kupiłem Cztery Pory Roku wersja: zmiany klimatu

Sam autor wpisu od razu zauważył, że coś jest nie tak z tą pogodą. W Polsce od razu każdy by się zaśmiał, że to kwiecień-plecień i jest to jego sprawka, ale przecież mamy już połowę maja.

Wygląda na to, że system zmiany pogody w The Sims 4 nie został odpowiednio uregulowany i akurat w tym przypadku powstało dość nietypowe RNG, które wylosowało zupełnie dwa skrajne warunki klimatyczne. Nie można jednak powiedzieć, że jest to poważny błąd Czterech Pór Roku, a jedynie dość niespotykane połączenie algorytmu, które mocno zaskoczyło.