w

Legacy Challenge jako oficjalny tryb w The Sims 4? Gracze proponują nowy pakiet

Wyzwanie wielokopoleniowe jest naprawdę popularnym challengem. Dlaczego jeszcze twórcy nie dodali go oficjalnie do gry?


Jak wiadomo, Legacy Challenge, w Polsce znany jako wyzwanie wielopokoleniowe, jest jednym z najpopularniejszych wyzwań wśród całej serii The Sims, o ile nie najpopularniejszym. Polega ono na stworzeniu 10-pokoleniowej rodziny, trzymając się przy okazji do kilku istotnych zasad.

Gracze zastanawiają się, dlaczego twórcy The Sims nie sprawili, że Legacy Challenge jest oficjalnym wyzwaniem w grze. Społeczność uważa, że jest to naprawdę ogromny, ale zmarnowany potencjał, dlatego tworzą swoje własne propozycje na nowy pakiet rozgrywki lub osobny dodatek.

Legacy Challenge jako oficjalne wyzwanie w The Sims 4

Legacy Challenge to jeden z najpopularniejszych wyzwań w The Sims zaraz obok wyzwania dekad, 100 dzieci, bez zasilania czy not so berry. Tego typu challengy jest cała masa i gdyby tego było mało, to gracze wciąż wymyślają kolejne.

Wszystkie te najpopularniejsze wyzwania są już na tyle rozpoznawalne, że gracze zastanawiają się, dlaczego twórcy The Sims nie sprawią, że staną się one oficjalną częścią gry, a nie tylko wymyśloną zabawą przez fanów. Z tego powodu powstał bardzo ciekawy wątek na Reddicie, w którym gracze podrzucili kilka pomysłów dotyczących Legacy challenge, które mogłyby znaleźć się w grze.

Biorąc pod uwagę fakt, że wyzwanie wielopokoleniowe jest jednym z najbardziej popularnych challengy czy nawet trybów rozgrywki dla całej istniejącej serii Simsów, czy ktoś jeszcze jest zdziwiony tym, że nie ma żadnego pakietu, który by się skupiał na pokoleniach? Uważam, że cały pakiet rozgrywki byłby świetnym dodatkiem, który by sformalizował wszystkie te rzeczy, które teraz robimy.

Inni gracze pod wpisem wzięli się do roboty i zaczęli proponować wszystkie opcje lub elementy gry, które mogłyby wzbogacić The Sims 4 o różne typowo pokoleniowe właściwości. Co proponują gracze?

 • Oficjalna ceremonia “wyznaczenie dziedzica”.
 • Interakcje rodzinne z dalszą rodziną – “omawiaj dziedzictwo rodziny”, “obrażaj gałąź rodziny” lub “plotkuj o dziedzicu”.
 • Wyznacz oficjalny dom rodzinny.
 • Nowa aspiracja bycia liderem rodziny.
 • Imprezy towarzyskie dla rodzinnych zjazdów.
 • Gotowanie rodzinnego przepisu opartego na określonym nastroju.
 • Stworzenie jakiegoś systemu poziomów rodzin. Stawanie się coraz potężniejszą rodziną wielopokoleniową, im starsza jest twoja rodzina, więc rodzina z 2 generacjami nie miałaby żadnego znaczenia, ale 10-pokoleniowa rodzina mogłaby dostawać cechę “starożytnego rodowodu” i odblokowywałaby różne fajne rzeczy w mieście.
 • Pamiątki rodowe, czyli jakieś drobiazgi lub akcesoria, które starsi Simowie nosili. Specjalne nastrójniki od siedzenia w ulubionym fotelu babci.

ZOBACZ – Gracz Sims 4 chciał nauczyć się budowania, więc podjął się 30-dniowego wyzwania

 • Studia fotograficzne, w których można by było zrobić oficjalne portrety rodzinne lub sesje zdjęciowe.
 • Każde pokolenie odblokowuje coraz to nowsze technologie. Przyszłość idzie do przodu i w końcu głupio to wygląda, kiedy rodzina z 1. pokolenia używa takich samych urządzeń, co rodzina z 8. pokolenia.
 • Formalne cmentarze, w których można by było wykupować miejsce na nagrobki Simów, którzy odeszli. Wspólne miejsca rodzinne.
 • Specjalny system cech pokoleniowych, dzięki któremu Simowie następcy mogliby dziedziczyć cechy nagród lub zwykłe cechy bądź też mieć podobne upodobania do swoich rodziców. Cechy nagród mogłyby mieć kilka poziomów, które trzeba by było rozwijać na kolejne poziomy w kolejnych generacjach.

Gracze The Sims 4 mają naprawdę wiele ciekawych pomysłów. Większość propozycji jest na tyle rozbudowana i interesująca, że na spokojnie mogłaby zostać zaimplementowana do gry już teraz. Stworzenie osobnego pakietu dotyczącego Legacy challenge byłoby naprawdę dobrym pomysłem i patrząc na to, jak to wyzwanie jest popularne i lubiane wśród społeczności The Sims, osobne DLC z pewnością byłoby ciepło przyjęte.