w

Nie każdy wie, że Simowie mogą w taki sposób odejść. Najbardziej narażają się nowi gracze

W The Sims 4 jest cała masa sposobów na zabicie Simów, a nowi gracze powoli się z nimi zapoznają… zupełnym przypadkiem.


Mimo że The Sims 4 to 8-letnia gra, to nie każdy miał z nią wcześniej do czynienia. Odkąd 18 października tytuł przeszedł na darmowy model, przybyło tysiące nowych graczy, którzy uczą się „żyć” na nowo.

Sposobów na uśmiercenie Sima jest naprawdę wiele, a The Sims 4 przyszło z jeszcze większą pulą opcji, które w tym pomagają. Teraz nowi Simomaniacy uczą się, że niektórych rzeczy nie warto próbować, jeśli nie jest się pewnym. Ten przykład jednak idealnie pokazuje, że Simsy, zupełnie jak prawdziwe życie, potrafi pisać nawet te najmniej przyjemne scenariusze.

Warto czasem pomyśleć 2 razy, zanim wskoczy się do oczka wodnego

Najpopularniejszym sposobem na zabicie Simów jest oczywiście basen, ale teraz jest to już dość staromodny i zbyt banalny pomysł. The Sims 4 przynosi tak wiele opcji, że jest to raczej najnudniejsza opcja ze wszystkich innych. Nowi gracze nie do końca jednak mogą być pewni, czy niektóre działania nie sprawią, że ich Sim spadnie z rowerka. Niby łatwa gra z lżejszą rozgrywką od poprzednich części, a jednak niektóre sposoby na zakończenie życia mogą nieźle zdziwić.

Przekonał się o tym jeden z graczy, który podzielił się swoim doświadczeniem na Reddicie.

To uroczo wyglądające oczko wodne to tak naprawdę środowisko idealne dla rekinów i piranii, które pochodzi z dodatku Zostań Gwiazdą. Co prawda można je wypełnić jeszcze rybami koi oraz duszyczkami, ale dwie pierwsze opcje zawsze wydają się dla graczy ciekawsze i jak widać – tak też było i tym razem.

Gracz był jednak przekonany, że przecież nic złego się nie stanie, jeśli wpuści swojego Sima, by popływał sobie radośnie z dwójką drapieżnych ryb. No bo co złego może się stać, prawda? Przecież tylko zostanie pożarty. Co najlepsze, autor wpisu poinformował później komentujących, którzy nieźle bawili się w komentarzach, że odejście tego Sima była dla jego rozgrywki ogromnym zwrotem akcji.

Sytuacja wydaje się naprawdę zabawna, zwłaszcza dla weteranów The Sims, którzy bardzo dobrze wiedzą, do czego służy powyższe oczko wodno, a nawet jak można zapobiec pożarciu. Takich postów w internecie przybywa coraz więcej, odkąd The Sims 4 stało się całkowicie darmowe, ale dzięki temu wszyscy mają z czego niewinnie pożartować.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4