w

Easter Eggi na nowej mapie w Valorancie podpowiadają, że Riot planuje coś dużego

Do Valoranta wkroczyła nowa mapa, która kryje za sobą tajemnicę?


Wraz z premierą trzeciego aktu w Valorancie, Riot zaprezentował Icebox, czyli zupełnie nową mapę. Zimowe pole walki może kryć w sobie coś więcej, niż wydaje się graczom.

Krótka wycieczka po zamarzniętej lokacji podpowiada, że ​​w trzecim akcie Valoranta kryje się kilka sekretów i interesujących wątków.

Co kryje za sobą tajemnica Iceboxa?

Wokół nowej mapy znajdują się mniejsze mapy, które pokazują położenie „głównych linii energetycznych”. Każda z nich jest połączonay z drugim, niektóre podwajają się, zanim poprowadzą do innych węzłów. Zwykle gracze uznają to za “wypełniacze”, coś, co pomoże nadać mapie trochę charakteru. Ale te mapy w rzeczywistości prowadzą do powerboxów rozsianych po całym poziomie.

Na Iceboxie można znaleźć jeszcze więcej zagadek, przykładowo biorąc pod uwagę graffiti i materiały promocyjne portu. Na mapie występuje logo z napisem „Myśl nieszablonowo”, które może być pewnego rodzaju wskazówką.

Jeśli użytkownicy skonfigurują niestandardową grę i zaczną po niej latać, to szybko okaże się, że jest jeszcze więcej szczegółów, wskazujących na to, że coś faktycznie jest tutaj na rzeczy.

Możliwe, że potencjalne zdarzenie może zostać wywołane tylko w określonych trybach gry lub wymagałoby rozwiązania i aktywacji przez określoną liczbę graczy, ale Riot poświęcił niezwykle dużo czasu na modelowanie, renderowanie i umieszczanie zasobów, których nikt nigdy nie zobaczy, chyba że naprawdę się postara.

Na przykład te dwa komputery znajdują się w jednej z wież, które wychodzą na witrynę B Iceboxa. Gdyby nie clipping na prywatnym serwerze, gracze nigdy nie widzieliby dwóch ekranów komputerów ani tego, że każdy ma inny wyświetlacz. I nie mogliby również porównać ich z kilkoma innymi komputerami, z podobnymi symbolami na całym poziomie.

Pliki gry pokazują interaktywny obiekt o nazwie „Breaker Box”, który również wydaje się być połączony z Iceboxem i jego tajemniczymi powerboxami oraz mapami. Zawiera mnóstwo wskazówek, które wskazują na to, że istnieje świat poza trybem rywalizacji 5 vs 5 Valoranta i wygląda na to, że Akt III może być sposobem deweloperów Valoranta na pokazanie tej części gry.