w

Jak Riot wprowadził w błąd graczy odnośnie bety Valorant? O której się zaczyna i gdzie dropi dostęp?

Riot czasem sam wprowadza zamieszanie, zupełnie bez powodu.


League of Legends przyzwyczaiło nas do tego, że z jakiegoś powodu Polska ma podawane złe godziny – czy to rozpoczęcia sezonu, czy startu eventów .W Valorant wygląda na to, że będziemy mieli identyczne sytuacje.

O co chodzi? O godzinę uruchomienia dzisiaj dropów i samej bety Valorant. Na oficjalnej stronie widnieje godzina 15:00, natomiast wszędzie indziej Riot podaje 14:00.

15:00 NIE JEST POPRAWNĄ GODZINĄ STARTU

Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego niektórzy pisali o 15:00, a inni o 14:00, to właśnie to jest rozwiązaniem tej zagadki. Riot sam podaje różne godziny. Oczywiście poprawna jest 14:00.

Takich małych pomyłek było więcej, w efekcie teraz często pojawiają się nieprawdziwe informacje. Przykładowo, gracze na oficjalnej stronie widzieli także wpis o otwartej becie, która miała wystartować jeszcze dzisiaj.

7 KWIETNIA ZACZYNA SIĘ ZAMKNIĘTA, NIE OTWARTA BETA

Dzisiaj zaczyna się zamknięta beta, która wymaga dostępu – ten można zdobyć jedynie za pośrednictwem Twitch. Przypomnijmy, że do bety nie ma żadnych kluczy.

Godzina startu, gdzie dropy, co i jak

Beta oficjalnie zaczyna się o godzinie 14:00. Data podawana na polskiej stronie wsparcia jest niepoprawna (angielska pokazuje 2:00 CET). O godzinie 14:00 włączone zostaną serwery oraz dropy na Twitch.

Jak znaleźć dobre streamy? Nie na wszystkich będą włączone dropy. Najprościej jest skorzystać z listy z 3 kwietnia. Ewentualnie wejść bezpośrednio tutaj, gdzie będziecie mieli od razu zaznaczone na Twitch “Dropy włączone”.

Oczywiście jest to zamknięta beta, nie otwarta. Nie wiadomo, ile kluczy zostanie udostępnionych. Riot wspominał o “dwukrotnie większej ilości”, niż 3 kwietnia. W internecie można też znaleźć informacje o 100 tysiącach. Na pewno szansa jest o wiele większa, niż 3 kwietnia.

Jak uzyskać dostęp?

Jeśli spełniasz wymienione powyżej kryteria, wykonaj poniższe kroki.