w

Profesjonalni gracze Fortnite odchodzą do Valorant. W tym wicemistrz świata w grze Epic Games

Wielu profesjonalnych graczy jeszcze przed startem bety Valorant pożegnało swoją społeczność Fortnite.


Valorant już teraz jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla Counter Strike’a, ale dla wszystkich popularnych produkcji, w tym także dla Call of Duty, Fortnite, czy Overwatch. I to nie pod względem podobnego gameplay’u, ale przyciągania tych doświadczonych graczy, lubiących nieco postrzelać.

Psalm, czyli gracz Fortnite, który skończył Mistrzostwa Świata na drugim miejscu, również deklaruje przejście na tytuł Riotu.

Profesjonalni gracze już zmieniają grę

Choć Riot nawet nie uruchomił bety Valorant, to już wiele osób określa się mianem profesjonalnego gracza Valorant. O ile do tej pory było to bardziej memem, o tyle powoli staje się faktem.

Jak pisze psalm, jest wdzięczny Fortnite za wszystko, włącznie z szansą walczenia o najwyższe cele. Teraz jednak na jego celowniku znajduje się Valorant. Gracz ten jest niesamowicie utytułowany i osiągał sukcesy w naprawdę wielu produkcjach. To chyba to najbardziej obrazuje, jakie osoby zainteresował Riot.

Takie osoby właśnie zauważyły Valorant i to jego stawiają na pierwszym miejscu. Riot to jednak marka, która choć może i ulepsza pomysły i niekoniecznie wymyśla coś swojego, to jednak robi to w genialny sposób.

Podobne wiadomości piszą też inni profesjonalni gracze Fortnite, którzy nagrali się już w Battle Royale i szukają czegoś nowego, świeżego.

Społeczność Fortnite jest ogromna, jeżeli wszyscy streamerzy nagle zaczną grać w Valorant, to może być naprawdę ciekawie. Część osób boi się jednak, że skoro produkcja od Riotu ma być darmowa, to zostanie zalana głównie dziećmi.

Nawet jeżeli, to w Valorant ma działać system dobierania graczy po umiejętnościach. Najmłodsi będą więc grać sami ze sobą.