w

Riot po raz pierwszy ujawnia liczbę postaci, którą chciałby dodać do Valoranta

Ile postaci będzie miał Valorant?


Wszyscy gracze doskonale wiedzą o tym, że Riot zamierza wydawać po sześć postaci każdego roku. Te mają być dodawane wraz z kolejnymi aktami. Każdy rok podzielony został również na odcinki, ale one trwają pół roku i nie są ściśle powiązane z ilością postaci.

Teraz Riot rozmawiając z graczami i odpowiadając na ich pytania wspomniał, ilu agentów ogólnie powinno wejść do Valoranta.

Ilu agentów ogólnie będzie w grze?

Riot przyzwyczaił swoją społeczność do bardzo częstego wydawania nowych postaci w League of Legends. MOBA ma już przecież ponad 150 bohaterów. W Valorancie ma być ich trochę mniej. Jak dowiadujemy się z wypowiedzi jednego z pracowników, idealną liczbą byłoby coś pomiędzy 50, a 60 postaciami.

„Idealny bilans agentów … szczerze mówiąc, myślę, że zaczniemy rozumieć, jak elastyczna jest ilość agentów, gdy wprowadzamy ich więcej więcej, więc nie sądzę, żebyśmy mogli teraz powiedzieć„ 100 to szalone lub 100 to świetne. Osobiście uważam, że ~ 50-60 jest idealne – powiedzmy 5 postaci na jedną rolę”

Oczywiście nie jest to opinia całego Riotu, a jednego z pracowników. Można jednak podejrzewać, że właśnie 50-60 to liczba, jaką obecnie obstawiają deweloperzy.

Na pewno będzie to łatwiejszy cel, niż ten, który postawiło sobie Ubi w Rainbow Six Siege. Tam twórcy chcą dobić do 100 postaci, wydając 4 na rok. Tutaj agentów będzie mniej, ale także ich wypuszczanie będzie częstsze.

Co stanie się po przekroczeniu magicznej liczby 60 bohaterów? Prawdopodobnie zaczną się wtedy reworki, może zmiany umiejętności, wyglądu etc. To jednak tak odległa wizja, ze trudno w tym momencie nawet o tym myśleć.