w

Jak Wiedźmin: Monster Slayer wypada tydzień po premierze w porównaniu do Pokemon GO?

Reklama

Monster Slayer został wydany 21 lipca 2021, minęło więc już wystarczająco dużo czasu, by móc powiedzieć coś więcej o statystykach.


Pogromca Potworów najchętniej pobierany jest oczywiście w Polsce i to raczej nikogo nie powinno dziwić. To właśnie w naszym kraju graczy jest najwięcej, a sama produkcja ląduje w TOP 1 na iOS gier „Akcja”.

Średnia ocen to 4.7, choć negatywne opinie nie dotyczą samej rozgrywki, większość z nich to narzekanie na problemy techniczne w okolicach premiery. Pod tym względem jest więc nieźle.

Jak Wiedźmin: Monster Slayer wypada w porównaniu do Pokemon GO?

Reklama

Pokemon GO było niesamowitym hitem, przypomnijmy, że w pierwszym tygodniu produkcja Niantic została pobrana 10 milionów razy – głównie przez to, że gra była czymś zupełnie nowym. Studio odpowiedzialne za tę produkcję nie powtórzyło już tego sukcesu, Harry Potter Wizard’s Unite skończyło jako klapa.

A jak prezentuje się póki co Wiedźmin? Według danych „Sensor Tower”, gra została pobrana ponad milion razy, zarabiając przy okazji 500 tysięcy dolarów. Całkiem nieźle biorąc pod uwagę fakt, że kampania reklamowa była raczej znikoma.

Społeczność skupiona wokół Wiedźmina jest coraz większa, deweloperzy ponoć słuchają opinii i będą wprowadzać pierwsze zmiany w ciągu kilku następnych tygodni. Milion pobrań to naprawdę nieźle, choć oczywiście mogło być znacznie lepiej.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Wiedźmin