w

Mapa z COD Warzone miała być początkowo osadzona w Afganistanie. Projekt zwany “Magma”

Gdyby ten pomysł przeszedł, pierwotna mapa w COD Warzone wyglądałby zupełnie inaczej.


Przez 2 sezony gracze zdążyli zadomowić się na Verdansk i polubić tę mapę, mimo wielu znaczących błędów, które umożliwiały chociażby chowanie się w ścianach.

Okazuje się jednak, że Patrick Kelly, czyli szef studia Infinity Ward, chciał, aby pierwsza mapa była osadzona w Afganistanie.

Dlaczego pomysł z Afganistanem nie został zrealizowany?

Kelly chciał, aby zamiast Verdanska w Warzone zbudowany został Afganistan, a konkretniej Kabul. Uważał, że najlepszą opcją będzie właśnie ta lokalizacja przede wszystkim ze względu na optymalizację. Sporo budynków i struktur wymagałoby identycznych tekstur, co znacząco zmniejszyłoby wymagania produkcji.

Niestety, fakt, że sporo budynków i elementów mapy wyglądałoby identycznie, mógłby sprawić, że graczom trudno byłoby się nauczyć mapy. Często mogliby mieć problem z określeniem miejsca, w którym się znajdują, a także mieć trudności z zapamiętaniem poszczególnych miejscówek. Takie gry, jak Warzone, wymagają więcej różnorodności na mapie.

Co ciekawe, mapa miałaby być większa, niż Verdansk i w większości zagospodarowano miastem. Pomysł, mimo że był bardzo ciekawy, niestety nie miał większych szans na powodzenie.