w

Profesjonalni gracze uważają, że granie na kontrolerze w CoD: Warzone jest łatwiejsze, niż na myszce

Shroud, Summit1g oraz Nadeshot twierdzą, iż w Warzone o wiele łatwiej gra się za pośrednictwem kontrolera.


Profesjonalni gracze skomentowali, iż Call of Duty: Warzone jest o wiele łatwiejszy, gdy gra się za pośrednictwem kontrolera. Wspólne lobby graczy konsolowych i PC-towych to problem, który znany jest już od czasów Fortnite’a, bowiem tam również gracze skarżą się na przewagę użytkowników z kontrolerami.

„W przypadku myszy i klawiatury im dłużej trwa strzelanina, tym gorzej jest dla nas”

Shroud na jednym ze swoich filmów w serwisie YouTube grał w Call of Duty: Warzone z Summitem1g. Ten po swojej śmierci skomentował “robot”, po czym pewien, że zginął z ręki użytkownika konsoli, zaczął mówić, iż grając za pomocą kontrolera ma się znaczną przewagę w grze. Shroud zgodził się ze swoim kolegą i dodał, że największą przewagę mają “konsolowcy” używający pistoletów.

Summit1g powiedział również:

W przypadku myszy i klawiatury im dłużej trwa strzelanina, tym gorzej jest dla nas (…) Im dłużej trwa walka, tym lepiej zrobi to konsolowiec.

Argument Summita1g jest całkiem sensowny i trzeba przyznać, że konsolowi gracze mają znaczą przewagę nad użytkownikami myszy i klawiatur.

Interesującą opinię przedstawił również Nadeshot, który zauważył, że na bliskim i dalekim zasięgu “konsolowcy” rzeczywiście mają sporą przewagę. Według niego nieco inaczej sprawa wygląda na dalekich zasięgach, gdzie użytkownicy kontrolerów mają zdecydowanie trudniej.

Cały temat jest bardzo kontrowersyjny i wydaje się, że rzeczywiście najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest rozdzielenie użytkowników kontrolerów oraz mysz i klawiatur.