w ,

CSGO chwalone przez graczy COD Warzone za jedną, bardzo dobrą funkcję kont

Gracze chcieliby, by Activision wprowadziło do Warzone rozwiązanie znane z CS:GO.


Gracze Counter-Strike’a: Global Offensive mogą wiele powiedzieć na temat działań Valve. Spora część graczy narzeka na zespół Gabe’a Newella i liczne błędy, które popełniają. Co więcej, stało się już to pewnego rodzaju memem wśród społeczności.

Okazuje się jednak, że zdaniem graczy programiści CS:GO nie są tacy źli, a twórcy Call of Duty: Warzone mogliby podchwycić od nich kilka pomysłów. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię cheaterów, których oczywiście nie brakuje na serwerach Counter-Strike’a, lecz sytuacja jest trochę lepsza, niż w CODzie.

Co można by było wprowadzić w CODzie?

Warzone jest grą free-to-play, dzięki czemu osiągnął dużą popularność. Minusem tego jest fakt, że cheaterzy zupełnie nie obawiają się banów, gdyż zawsze mają możliwość założenia kolejnego konta. W bardzo podobnej sytuacji jest również CS:GO, który także został w pewnym momencie produkcją dostępną za darmo, jednak Valve znalazło rozwiązanie.

Mowa tutaj o wprowadzeniu statusu Prime. Taki status posiadają wyłącznie zaufane konta, które spędziły już odpowiednią ilość czasu w CS:GO lub zwyczajnie go wykupiły. Oczywiście sposób ten nie jest niezawodny, jednak odsiewa znaczącą ilość oszustów. W Warzone z pewnością byłoby to skuteczne lekarstwo na oddzielenie uczciwych użytkowników od zwykłych cheaterów.

Można również wspomnieć o systemach dodatkowych, jak chociażby Trust Factor, który dobremu i uczciwemu członkowi społeczności pozwala na rozgrywkę wśród podobnych jemu graczy.

Tak czy inaczej, gdyby Actvision wzięło pod uwagę wprowadzenie czegoś na podobieństwo statusu Prime, to mogliby po pewnym czasie skutecznie ograniczyć liczbę oszustów na serwerach. Na ten moment jednak nie wiadomo, co planują deweloperzy i czy kiedyś gracze CODa będą mieli okazję ujrzeć taką opcję w swojej rozgrywce.

Nie można także idealizować Valve. System ten choć odsiewa wielu cheaterów, to jednak mimo wszystko nie jest doskonały. CS:GO uchodzi za jedną z gier opanowanych w całości przez oszustów i to mimo statusów Prime. To byłby krok w dobrym kierunku, ale zdecydowanie nie można opierać wszystkiego tylko o tę jedną funkcję.