w

Dlaczego twórcy Fall Guys proszą graczy o to, by nie reportować cheaterów?

Deweloperzy Fall Guys dość mocno zaskoczyli swoją społeczność prośbą o niezgłaszanie cheaterów.


Riot w przypadku rozwijania swojego antycheata w Valorancie prosi o to, by gracze zgłaszali większą ilość cheaterów, dzięki czemu system będzie mógł się nauczyć swojego działania. W przypadku Fall Guys jest zupełnie na odwrót. Twórcy publikują specjalne prośby o to, by zostawić oszukujące osoby w spokoju.

Dlaczego nie reportować?

Mediatonic wychodzi z założenia, że im mniej będzie się rozmawiać o cheaterach, tym będzie ich mniej. Dlatego proszą, by nie publikować zgłoszeń, by nie reportować oszustów na Reddicie, by kompletnie zapomnieć o tym temacie.

Najwyraźniej twórcy są przekonani, że skoro znaleźli sposób na zbanowanie jednego, bardzo łatwo dostępnego cheata, to problem zniknie. Jak pokazują produkcje pokroju CS:GO, nie jest to takie łatwe.

Pytanie, czy brak reportów nie sprawi przypadkiem, że cheaterzy poczują się bardzo pewnie i przestaną się kompletnie przejmować kolejnymi banami. Wówczas jedyną barierą będzie płatny model biznesowy Fall Guys, który uniemożliwia oszukwanie w nieskończoność, przynajmniej w przypadku większości graczy.