w

Fall Guys będzie miał takiego antycheata, jak Fortnite. Twórcy idą na wojnę z cheaterami

Mediatonic potwierdziło, że Fall Guys otrzyma pełnoprawnego antycheata, takiego, jaki ma Fortnite.


Twórcy Fall Guys teoretycznie walczyli z cheaterami, ale najwyraźniej na niewiele się to zdało. Wszystkie zapowiedzi i informacje o masowych banach stanęły pod znakiem zapytania w momencie, gdy cheaterzy po prostu zaczęli się śmiać z wprowadzonych zabezpieczeń.

Mediatonic reaguje i oficjalnie informuje, że będzie rozszerzało obecny system jeszcze w tym tygodniu, a w kolejnych tygodniach pojawi się już pełnoprawny antycheat.

Kiedy spodziewać się polepszenia sytuacji?

Fasolowy bot na Twitterze informuje, że w tym tygodniu obecny system zostanie ulepszony i choć jest to dobra informacja, to nie napawa jakimś ogromnym optymizmem. Wiadomo, że zabezpieczenia Mediatonic można w tym momencie łatwo obejść.

Prawdziwy przełom ma się pojawić dopiero za kilka tygodni, gdy Fall Guys skorzysta z tego samego AC, który w tym momencie chroni graczy Fortnite.

A to już naprawdę dobre wieści. W produkcji Epic Games jest bardzo mała liczba oszustów, a większość z nich musi wydawać po kilkadziesiąt dolarów na to, by być w końcu i tak zbanowanym. Epic nakłada blokady na komputery, powiązane konta, adresy IP.