w

6 tajemnic z uniwersum GTA, które nigdy nie zostały rozwiązane

Tajemnice serii Grand Theft Auto, które nigdy nie zostałe rozwikłane przez społeczność graczy.


Trzeba przyznać, że deweloperzy Grand Theft Auto dbają o tą część społeczności graczy, która lubuje się w poszukiwaniach easter eggów. W tej gangsterskiej serii możemy znaleźć ich naprawdę mnóstwo. Dodatkowo kilka z nich do teraz nie zostało rozwiązanych, mimo, iż niektóre części mają już po kilkanaście lat.

Jakie największe sekrety GTA możemy obecnie wyróżnić?

Wielka stopa

Mit o Wielkiej Stopie istnieje zarówno w naszym świecie, jak i uniwersum GTA. Do teraz nie wiadomo czy naprawdę “bigfoot” chodził po mapie San Andreas. Część graczy zarzeka się, iż nie tylko miała okazję zobaczyć bestię, ale również zostali przez nią zaatakowani. Podobno Wielką Stopę można znaleźć na łuku Mount Chiliad Natural Arch oraz na obszarach Shady Cabin i Back O’Beyond.

Czarne telefony komórkowe

Gracze GTA 5 w trybie online moga dzwonić na przeróżne numery, jak choćby do Lestera w celu uzyskania pomocy oraz innych postaci, by skonfigurować zadania. Istnieje jednak jeden, tajemniczy numer, którego nie działanie na ma logicznego wytłumaczenia. Został znaleziony prawdopodobnie w plikach gry. Do GTA Online na przestrzeni wielu lat zostało dodanych mnóstwo easter eggów, jednak ten numer telefoniczny jest najdziwniejszy. Gdy zadzwonimy pod 1-999-367-3767 połączy nas z “Czarnymi telefonami” i zdetonuje ładunek wybuchowy (uważany za EMP) w powietrzu w pobliżu nas.

Obcy

Kolejną wielką tajemnicą w Grand Theft Auto jest obecność obcych. Tą kwestię można podzielić na trzy części, poczynając od zwiastunów, przechodząc do czegoś bardziej interesującego odkrytego na morzu, kończąc na ujawnionej misji UFO. Nigdy wcześniej nie było fizycznej inwazji obcych w GTA Online, jednak istniało mnóstwo wskazówek na ich obecność.

Wszystko rozpoczęło swój bieg podczas oryginalnego GTA w misji “Napad Wszechmogący – Penetrator”. Mężczyzna twierdzi, iż uzyskał tajne informacje na temat obecności istot pozaziemskich po inwazji na baze wojskową. Co ciekawe, w 2019 roku pojawił się ruch w ramach którego miliony ludzi zapisywało się do inwazji na bazę wojskową w celu znalezienia kosmitów. Rockstar wyprzedził ten incydent swoją pomysłowością.

Obcy ujawnili swoją postać w jednym z easter eggów pod pokrywą lodową.

Obcy już kiedyś nawiedzili Los Santos?

Rysunki w Sandy Shores, czasopisma znalezione w grze, a także plakaty rozwieszone na całej ogromnej mapie sygnalizowały, że nadchodzi coś wielkiego. Nie wspominając już o ogromnym UFO, znajdującym się pod wodą, którego dodania deweloperzy nigdy nie skomentowali.

UFO wyląduje już niebawem w Fort Zancudo

25 sierpnia odkryto w plikach gry, iż widziany na poniższym filmie niezidentyfikowany obiekt latający już niebawem wyląduje w tajemniczej lokalizacji Fort Zancudo. Jest to baza wojskowa, która bardzo mocno przypomina Strefę 51. Ta, jest stale powiązywana z ukrywaniem informacji o obcych.

Wraki statków

Jeśli mowa o znajdywaniu interesujących rzeczy w oceanie, to w serii Grand Theft Auto było już parę ciekawych odkryć tego typu. Tonące statki były zawsze nieodłączoną częścią współczesnej rozgrywki online, od czasu premiery GTA odkryto parę nieznanych wraków. Jednym z nich jest między innymi ewidentnie dawno zatopiony pokład, który gracze nazwali Titaniciem.

Cementowe buty

Tożsamość mężczyzn i kobiet w cementowych butach na dnie morza jest czymś w rodzaju tajemnicy. W trybie fabularnym w GTA: Vice City znajduje się kilka naprawdę fenomenalnych postaci, jak choćby Tommy Vercetti, Ricardo Diaz, Ken Rosenberg i wielu innych. Prawdopodobnie jeden z nich był odpowiedzialny za śmierć różnych postaci znalezionych w Leaf Links, Washington Beach oraz Litte Havana. Każdy z nieszczęśników został zatopiony z pomocą cementowych butów.

Co ciekawe, postać spoczywającą na dnie morza w cementowym obuwiu można znaleźć również w świecie GTA 5.

Jak widać świat Grand Theft Auto kryje w sobie wiele niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Gra z każdym rokiem starzeje się coraz bardziej, zwłaszcza, jeśli chodzi o wersję Vice City, a gracze nadal zastanawiają się nad odnalezionymi Easter Eggami.