w

Leaker ujawnia szczegóły rozwoju GTA 6. Mnóstwo lokalizacji i informacji o zarysie fabuły

Jeden z leakerów ujawnił sporo informacji na temat „Szóstki”. Przedstawił konkretny zarys fabuły gry.


Deweloperzy Rockstar Games nie ujawnili zbyt wiele informacji na temat GTA 6. Oficjalnie wiadomo tylko, że prace nad tą produkcją są w toku. Jeden z leakerów, używający nazwy „Onion00048”, ujawnił w swoich mediach społecznościowych co nieco na temat „Szóstki”.

Z jego wpisu można poznać domniemane szczegóły na temat lokalizacji oraz bohaterów. Jakich informacji dowiadujemy się od niego?

Podróż w czasie oraz między wieloma lokalizacjami

Według informatora fabuła Grand Theft Auto zostanie rozciągnięta w czasie od lat 80. do dnia dzisiejszego. Tytuł ma być podzielony na dwa okresy, z czego 1-2 rozdziały będą rozgrywać się w 1985 roku, natomiast 3-5 w okresie współczesnym. „Onion” zdradza, że podobnie jak w GTA 5, w nowej odsłonie również będzie trójka bohaterów.

Gra jest rozwijana od 2012 roku, ale w pełni w fazę rozwoju weszła w 2014 roku. W głównej grze ponownie pojawia się 3 bohaterów. Gra (single player) jest podzielona na 2 okresy. Rozdział 1-2 ma miejsce w 1985 roku, rozdział 3-5 ma miejsce w czasach współczesnych. 

Ponadto produkcja ma zawierać wiele lokalizacji. Akcja ma toczyć się głównie w Liberty City oraz Vice City, lecz obejmie również Amerykę Południową i Kubę.

Główne lokalizacje to Vice City, Liberty City (prolog i epilog), Ameryka Południowa (Rio de Janeiro) i Hawana na Kubie. Parodia Chicago jest obecna w grze, ale tylko w prologu z Liberty City.

Według leakera deweloperzy przedstawią swojej społeczności więcej szczegółów na temat „Szóstki” już jesienią bieżącego roku. Mimo to nie należy spodziewać się długiego zwiastuna.

GTA VI pierwotnie miało zostać ogłoszone wcześniej w latach 2020-2021, ale zostało wstrzymane z różnych powodów, takich jak niskie morale personelu z powodu kryzysu i zmiany w narracji gry. 

Nie oczekuj, że zwiastun będzie dłuższy niż minuta, po prostu pojawi się zwiastun, taki jak RDR2 w 2016 r., a potem bam. Grand Theft Auto VI.

Oczywiście wszystkie powyższe informacje należy wziąć z przymrużeniem oka, ponieważ są to przecieki, a nie oficjalne dane. W chwili obecnej pozostaje tylko czekać na ruch ze strony Rockstar Games.