w

„BOOMBAYAH” od BLACKPINK staje się pierwszym w historii debiutanckim teledyskiem K-pop, który osiągnął 1,2 miliarda wyświetleń

Dziewczyny z BLACKPINK osiągnęły kolejny kamień milowy na Youtube.


BLACKPINK raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to czwórka południowokoreańskich dziewczyn, które razem tworzą najpopularniejszy k-popowy girlsband na świecie.

Okazuje się, że 8 czerwca zespół pokonał kolejny kamień milowy. Mianowicie ich debiutancki singiel BOOMBAYAH osiągnął aż 1,2 miliarda wyświetleń. Co jeszcze warto wiedzieć?

BOOMBAYAH Z 1,2 miliardem wyświetleń

W ostatni wtorek około godziny 10:29 czasu koreańskiego, lub 17:29 czasu polskiego, zespół BLACKPINK przekroczył 1,2 miliarda wyświetleń na YouTube pod swoim debiutanckim teledyskiem BOOMBAYAH. Piosenka k-popowego girlsbandu jest na tyle popularna, że z pewnością niejeden choć raz ją słyszał, mimo że nawet nie interesuje się takiego typu muzyką.

Zespół zadebiutował ze wspomnianą piosenką 8 sierpnia 2016 roku, a więc po przeliczeniu taki wynik udało im się uzyskać po 4 latach, 9 miesiącach i 30 dniach od premiery.

Z tego też powodu oficjalne konto na Twitterze YG FAMILY, czyli YG Entertainment, będącego wytwórnią girlsbandu, opublikowało oficjalną grafikę świętującą to wydarzenie:

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy teledysk BLACKPINK, któremu udało się zyskać tak ogromną liczbę wyświetleń. Dziewczynom udało się osiągnąć ponad miliard wyświetleń już w kilku innych swoich dziełach, a są to kolejno:

  • DDU-DU DDU-DU – 1,6 mld wyświetleń,
  • Kill This Love – 1,3 mld wyświetleń,
  • AS IF IT’S YOUR LAST – 1 mld wyświetleń.

Wychodzi więc na to, że BOOMBAYAH uplasowuje się na trzecim miejscu na podium największej liczby wyświetleń uzyskanych przez ten k-popowy zespół, a razem na koncie mają ich aż 4.

Dodatkowo warto również wspomnieć, że do przekroczenia 1 miliarda wyświetleń zbliża się kolejny teledysk dziewczyn, a jest nim How You Like That z 884 milionami. Patrząc na zaangażowanie i ciężką pracę BLINKS, czyli fandomu BLACKPINK, już niebawem usłyszymy o kolejnym ponad miliardowym teledyskiem popularnego zespołu. Nie zostało fanom teraz nic innego, jak świętować 1,2 mld pod debiutanckim singlem, a także pracą nad How You Like That.

Obejrzeć teledysk do BOOMBAYAH można natomiast poniżej:

DołączObserwuj
Więcej z Kpop