w

Jak praktycznie zapewnić sobie wygraną w LoLu? 91% winrate musiał przykuć uwagę Riotu

Jak zapewnić sobie ponad 90% szansa na wygraną?


Aktualnie do League of Legends dodano dwa nowe smoki, jeden z nich otwiera portale na mapie i daje efekt Statikka podczas ataku, drugi natomiast zapewnia “wtórne życie” i niewidzialność w danych rejonach, jeśli posiadamy ich dusze.

Riot wielokrotnie podkreślał, że w przypadku, gdyby jeden ze smoków był zbyt mocny, to można oczekiwać szybkich nerfów. Patrząc na statystyki trudno nie dojść do wniosku, że deweloperzy rozważają już nerfy.

Którego smoka warto zgarniać?

O tym, jak ważne są smoki, wie zapewne każdy. Ich dusze, czyli 4 zlikwidowane smoki przez jedną drużynę dają naprawdę dużo, szczególnie jeżeli zostaną zgarnięte we wczesnej fazie rozgrywki. Teraz jednak w przedsezonie dodano jeszcze dwa kolejne, które według graczy są jeszcze silniejsze.

Głównie mowa tutaj o chemtechowym smoku, który daje naszej drużynie drugą szansę, czyli darmową pasywkę Siona z możliwością używania wszystkich summonerów oraz umiejętności przez kilka sekund.

Po jego zabiciu drużyna otrzyma zwiększone obrażenia przy niskim zdrowiu, co pozwoli na nadrobienie strat w wyrównanych walkach drużynowych. Dusza Smoka zapewnia drugą szansę na życie… tak jakby. Po śmierci bohater przechodzi w “stan zombie”. Wciąż może korzystać z umiejętności i brać udział w walce, zamiast tkwić w szarym ekranie. Gdy smok obejmuje swym spaczeniem mapę, tworzy strefy kamuflażu w wyznaczonych miejscach.

Co to oznacza? Że po pokonaniu silnego przeciwnika, jak Yasuo czy też Yone, on jest w stanie odrodzić się i gdy my nie mamy kluczowych umiejętności, zwyczajnie nas pokonać.

W związku z tym w internecie pojawiła się cała masa nieprzyjemnych opinii od społeczności, której duża część uważa, że to zdecydowanie przesada. Pokazują to również statystyki ze strony leagueofgraphs.com:

Chociaż każda dusza daje ponad 80% szans na wygraną, to jednak chemtechowy soul jest tym najsilniejszym, a po jego zgarnięciu trudno jest doprowadzić do przegranej. Pamiętajmy jednak, że to nie jedyna zasługa smoka.

Zazwyczaj drake’a bierze drużyna mająca przewagę i lepsze prio, co również przykłada się do wygranej. Podsumowując, jeżeli chcemy obecnie wygrywać więcej meczów, powinniśmy przyłożyć dużą uwagę do potwora z dolnej rzeki.