w

Kolejny easter egg nawiązujący do anime JoJo’s Bizarre Adventure w League of Legends

Sett z League of Legends ponownie nawiązuje do anime JoJo’s Bizarre Adventure. Tym razem w postaci emotki.


Twórcy League of Legends wiedzą, jak ogromną część społeczności LoLa stanowią fani mangi i anime, więc po raz kolejny nawiązali do jednej z bardzo znanych serii. Znów sytuacja dotyczy Setta i po raz kolejny jest to odniesienie do Dio Brando.

Sett nawiązujący do znanego “Kono Dio da!”

O tym, że w League of Legends jest masa nawiązań do anime i mangi, pisaliśmy już jakiś czas temu przy okazji wydania Setta – to właśnie w tym okresie w LoLu pojawiła się masa nawiązań do anime JoJo’s Bizarre Adventure (JoJo no Kimyō na Bōken) przez fakt, że japoński głos Setta podkłada Takehito Koyasu, świetnie znany z dubbingowania Dio Brando (niezaznajomionych z tematem odsyłamy do artykułu: Czy zawartość LoLa jest za mocno kierowana do fanów anime? Prezentacja Setta zakłopotała samych Rioterów).

Mimo że prezentacja Setta nie nawiązywała tylko do JoJo, to właśnie ta referencja spowodowała, że fani z całego świata zaczęli rysować bohatera w pozach znanych ze wspomnianego anime.

Autor: Victor Li
Autor: ByBrandon88MG
Autor: Yeorin

ZOBACZ – Riot przyznał, że zawiódł graczy skórką Dunkmaster Ivern. Jak twórcy LoLa chcą się poprawić?

O wszystkich nawiązaniach do anime pisaliśmy już wcześniej. Pojawiło się znane “muda, muda, muda!” czy charakterystyczna poza z mema z Dio i Jotaro. Jednak 4 miesiące temu nikt nie spodziewał się, że twórcy pójdą jeszcze dalej i dosłownie odwzorują minę z jednej ze scen z anime.

Po raz kolejny można rzucić znanym “Is that a JoJo reference?”. Sett i jego nawiązania do Dio Brando stały się tak powszechne w środowisku League of Legends, że nawet osoby kompletnie nieinteresujące się anime zaczynają kojarzyć czym jest JoJo’s Bizarre Adventure. Czy tyle nawiązań to przesada? Trudno to ocenić, fani serii są w dużej mierze zachwyceni, choć nie brakuje tych, którzy uważają, że tak nachalne nawiązywanie nie jest już interesujące, bo najwięcej zabawy jest z wyłapywania subtelnych smaczków, których nie zauważa przeciętna osoba.

Fani Setta żartują, że z taką ilością nawiązań do JoJo jedyne, czego im jeszcze brakuje, to skórka Setta jako Dio. Kto wie, może Riot posłucha społeczności i wyda skina, w którym bohater będzie blond wampirem.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends