Rioter przyznaje, że design Zeri z League of Legends jest zepsuty – „Uważam, że zawaliłem sprawę”
Temat Zeri powraca. Jeden z pracowników Riotu przyznaje, że projekt bohaterki okazał się nietrafiony.
Zeri, postać wydana 20 stycznia 2022 roku, czyli prawie 2 lata temu, miała być innowacyjnym ADC, który nie polega na typowych dla tej grupy championów autoatakach. Twórcy chcieli wprowadzić bohatera, który będzie pokazywał zupełnie świeże podejście do roli strzelca.
Dość szybko okazało się jednak, że wspomniana postać wywołała naprawdę mieszane uczucia i według wielu jest zwyczajnie broken. Problemem były nie tylko jej obrażenia, ale także przesadna mobilność co w przypadku ADC wydawało się kompletnie nie na miejscu.
Dziś twórcy przyznają, że projekt bohaterki nie był zbyt dobry, a nawet jest „porażką”. Przyznał to znany Rioter – August Browning.
Zeri okazała się błędem?
Od początku było widać, że balansowanie Zeri nie należy do najłatwiejszych czynności. Riot miał z nią przeróżne problemy, a w sprawie nie pomagał fakt, że gracze ciągle narzekali na różne aspekty tej postaci.
Twórcy początkowo żartowali z całej sytuacji (zobacz: Riot już po prostu się śmieje i przyznaje, że “tak, to prawda, skille Zeri to kopia innych postaci!”), ale z czasem prace nad stabilizacją mocy opisywanej bohaterki okazały się po prostu męczące.
Dziś jeden z najbardziej znanych Rioterów przyznaje, że postać jest porażką pod względem designu i Riot nie chce jej na profesjonalnej scenie.
Na streamie Riotera usłyszeć było można m.in. takie słowa:
Nie lubimy widzieć Zeri w pro playu, więc celowo utrzymujemy ją słabą, aby się tam nie pojawiała. Uważam, że zawaliłem sprawę przy tej postaci. Gdybym był lepszym projektantem, może Zeri byłaby bardziej grywalna. Czasami jednak podejmujemy ryzyko, które ostatecznie nie wychodzi na dobre.
Co ciekawe, August przyznał, że Zeri jest porażką, ale nie największą w jego karierze projektanta. Zdaniem Riotera największym błędem pod względem designu championa jest Gnar.
[Zeri] jest moją największą porażką jako bohater. W sumie drugą największą – pierwsze miejsce zajmuje Gnar.