w

Świetne skiny, które Riot stworzył do postaci LoLa, a których nigdy nie zobaczycie na PC

Powstaje coraz więcej skinów, które dostępne są jedynie w mobilnej wersji LoLa. Ile zostało wydanych do tej pory?


League of Legends: Wild Rift to jedna z gier od studia Riot Games. Mimo że jej nazwa wskazuje na to, że jest po prostu LoLem przeniesionym na telefony, to jest to oddzielny tytuł, który posiada własne eventy i dodatki. Co prawda w obu grach można spotkać tych samych znanych i lubianych bohaterów, ale twórcy wyraźnie oddzielają oba tytuły. Początkowo różnice nie były znaczne – kilku odświeżonych championów z nieco innymi strojami. Potem pojawiły się pierwsze ekskluzywne skórki, które miały być inną wersją skinów Victorious – czyli nagrodami za osiągnięcia, ale wyjątkowymi dla gry mobilnej. Z czasem twórcy coraz mocniej zaznaczali, że obie gry są kompletnie różne, a lista ekskluzywnych skórek stale rosła.

Do tej pory powstało ich aż 10. Są to Battle Academia Akshan, Lunar Beast Miss Fortune, Hexplorer Jax, Hexplorer Teemo, Stargazer Camille, Stargazer Soraka, Stargazer Twisted Fate, Glorious Tryndamere, Glorious Jinx i Glorious Lulu.

Skórki, które pojawiły się tylko w Wild Rift

Ekskluzywne skiny dla Wild Rift wydawane są z różnych okazji – Lunar Beast Miss Fortune miała premierę przy okazji Chińskiego Nowego Roku i wydarzenia z nim związanego. Skórki Glorious są odpowiednikiem PC-owego Victorious i otrzymuje się je za osiągnięcia w grze. Natomiast Stargazer to seria, której w League of Legends nigdy nie było.

Twórcy Riot Games zapewnili również graczy, że w niedalekiej przyszłości mogą spodziewać się więcej takich ekskluzywnych skórek, ponieważ planują uczynić Wild Rift nieco innym niż League of Legends.

Jak prezentują się ekskluzywne skiny, które wydano do tej pory?

Lunar Beast Miss Fortune

Seria Lunar jest ściśle powiązana z Chińskim Nowym Rokiem, który jest świętowany w League of Legends. W wersji na PC wydano sporo nowych skórek w 2021 roku – w tym m.in. skina do bohatera, który miał premierę na początku roku – Viego. Przy okazji eventu w Lidze ogłoszono także, że Wild Rift będzie mieć swoją ekskluzywną skórkę z tego wydarzenia. Chodziło oczywiście o Lunar Beast Miss Fortune.

Seria Glorious – Tryndamere, Jinx i Lulu

Te skórki są częścią ekskluzywnej nagrody za osiągnięcia rankingowe w Wild Rift. Glorious Tryndamere został przekazany wszystkim graczom, którzy osiągnęli co najmniej Gold IV i rozegrali dziesięć lub więcej gier rankingowych w Wild Rift w sezonie 1.

Skórka Glorious Jinx została przekazana wszystkim graczom, którzy osiągnęli co najmniej Gold IV i rozegrali dziesięć lub więcej gier rankingowych w Wild Rift w sezonie 2.

Podobnie jak pozostałe dwie, skórka Glorious Lulu została przekazana wszystkim graczom, którzy osiągnęli co najmniej Gold IV i rozegrali dziesięć lub więcej gier rankingowych w Wild Rift w sezonie 3.

Seria Hexplorer – Jax i Teemo

Hexplorer Jax i Teemo to ekskluzywne skórki wydane dla Wild Rift należące do uniwersum Hexplorer. Riot ujawnił pierwszą z nich, gdy wprowadził do gry przepustkę bojową. Gracz otrzymuje skórkę Hexplorer Jax za darmo, gdy kupi przepustkę bojową Wild Rift i osiągnie poziom 50.

Seria Stargazer: Camille, Soraka i Twisted Fate

Stargazer to oficjalnie pierwsza ekskluzywna linia skinów dla Wild Rift. Tematem skórek są konstelacje gwiazd z olśniewającymi efektami specjalnymi. Skiny ze wspomnianej serii otrzymały dwie bohaterki: Camille i Soraka oraz jeden bohater – Twisted Fate.

Battle Academia Akshan

Battle Academia Akshan to najnowszy skin z uniwersum Akademii Bojowej. Ta ekskluzywna skórka była częścią pakietu wprowadzającego Akshana do Wild Rift i jest niedostępna w wersji na PC, mimo że seria o tej samej nazwie zadebiutowała w League of Legends w 2019 roku.