w

Szczegóły reworku Udyra. Pierwszy rzut oka na nowy wygląd, zmienione umiejętności i więcej

Twórcy w bardzo szczegółowy sposób wypowiedzieli się o planach na rework Udyra.


Przez ostatni rok Riot pokazał, że potrafi robić naprawdę dobre reworki. Nowy Fiddlesticks czy Volibear mają aktualnie sporo fanów, a świeżo aktualizowany Mundo cieszy się póki co niemałą popularnością. Fani zaczęli zastanawiać się co będzie z Udyrem – czy jego VGU również będzie udanym projektem?

Twórcy mają już sporo konceptów i pomysłów na odnowienie bohatera. Wiedzą, jakie mają cele i chcą do nich dążyć. Każdy, kto interesuje się zbliżającą się aktualizacją tego championa, powinien zapoznać się z poniższymi informacjami.

O reworku Udyra z League of Legends

Główne cele w aktualizacji Udyra:

  1. Zachowanie jego zmiennego stylu oraz utrzymanie go jako bohatera skupiającego się głównie na ataku podstawowym i walce w zwarciu. Riot uważa, że to właśnie czyni Udyra wyjątkowym i wyróżnia go w składzie. Aby unowocześnić grę nim, twórcy będą chcieli położyć większy nacisk na jego style i schematy walki w zwarciu, żeby zapewnić nieco większą głębię, a także wyraźniej podkreślić, kiedy Udyr robi coś fajnego (na ten moment jego rozgrywka nie zapewnia żadnych ekscytujących momentów).
  2. Poprawienie wyglądu Udyra, żeby odpowiadał współczesnym standardom League, jednocześnie zachowując jego ogólny motyw wojownika szamana. Celem Riotu jest praca na podstawie wyglądu Udyra, a nie wymyślenie go na nowo.
  3. W kwestii fabuły — twórcy chcą zbliżyć przedstawienie jego postaci w grze do tego, jak był pokazywany w ostatnich wydarzeniach fabularnych, i umocnić jego więzi z Freljordem.

Trzech deweloperów, którzy obecnie pracują nad Udyrem, dokładniej omówi to, co bada się w stylu gry bohatera, jego grafice i fabule.

Zmienne style

Rioter Stash „Stashu” Chelluck, projektant rozgrywki napisał:

Cześć! Tu Riot Stashu. Chciałbym porozmawiać o tym, jak się mają sprawy z rozgrywką naszego człowieka-niedźwiedzia-feniksa.

Byłem bardzo podekscytowany, gdy dostałem aktualizację Udyra, ponieważ mamy za sobą dłuuugą historię. Gram w League już od ponad dekady, a nadal pamiętam, jak czułem się, gdy po raz pierwszy przeglądałem zestaw umiejętności Udyra — sama walka w zwarciu, brak superumiejętności?! Szaleniec. Zaintrygowało mnie to i od razu zacząłem moją podróż przez style. Najpierw nauczyłem się, jak dżunglować Udyrem Feniksem i zaraz zabrałem go na górną aleję, gdzie zdobyłem pierwszą krew moich niczego niespodziewających się przeciwników dzięki niesprawiedliwej czerwonej miksturze + Stylowi Tygrysa. Ostatecznie zacząłem grać bohaterami, którzy mieli nieco więcej sztuczek w zanadrzu, ale z Udyrem spędziliśmy sporo czasu na kopaniu tyłków i już zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu.

Od pierwszych dni Udyra wygląda to tak, jakby wszystko inne w League się zmieniło, a mimo to w jakiś sposób jego klasyczny styl przetrwał. Nawet w dzisiejszym szybszym, większym i straszniejszym świecie Udyrowi udaje się jakoś nadążyć i pokonywać najlepszych, używając swojego brutalnie prostego zestawu umiejętności. Jego popularność zmieniała się na przestrzeni lat, a i tak zawsze w jego narożniku pojawiało się mnóstwo graczy gotowych do tańca i brutalnego torowania sobie drogi przez Rift (chociażby ostatnio, gdy pozamiatał w splicie turniejowym).

Do sedna! Dążę do tego, że chociaż prosty styl walki w zwarciu Udyra może nie podpasować każdemu, to jest jasne, że przetrwał próbę czasu. Bohater walczący jedynie w zwarciu stworzył dla siebie niszę, więc planujemy w tej VGU pozostać w zgodzie z Udyrem, którego wszyscy znamy i uwielbiamy. Możecie zapytać, dlaczego aktualizujemy jego styl gry, jeśli jest tak wspaniały? Cóż! Uważamy, że Udyr ma naprawdę silne fundamenty, ale widzimy dwa główne obszary do ulepszeń:

Zróżnicowanie / najlepsze zagrania: Tempo gry Udyra jest dość stałe od momentu, gdy osiąga poziom 2. Bez superumiejętności, innych opcji o wysokiej mocy lub umiejętności biernej, która mówi „zawsze można mnie rzucić”, Udyr nieustannie rzuca zaklęcia o średnim bądź małym wpływie i nie tworzy momentów, przez które szczęki opadają, jak inni bohaterowie. Riot chciałby nieco to urozmaicić i wprowadzić parę momentów, kiedy wszyscy mogliby zobaczyć, jak Udyr robi coś o wiele bardziej potężnego i niesamowitego.

Realizacja motywu: Motyw Udyra „zwierzę-szaman-X-artysta-sztuk-walki” sam w sobie jest całkiem fajny, ale nie pasuje do Runeterry. Jeśli Udyr może wykorzystać najwspanialsze duchowe moce Freljordu, to co dzieje się z żółwiem i małpą? Nie ma nic złego w tych zwierzętach i jeśli to możliwe, Riot chce pozostać wierny Udyrowi, ale uważa, że poprzez małe zmiany kilku motywów, można sprawić, że Udyr będzie mieć znacznie ciekawsze powiązania ze światem wokół niego i tymi, którzy chcieliby z nim walczyć. Bez względu na to, jakie zmiany motywów zostaną wprowadzone, odzwierciedli to rozgrywka i sprawi, że Udyr naprawdę będzie mógł zabłysnąć.

Podsumowując, aktualizacja rozgrywki Udyra będzie dotyczyć: dodania zróżnicowania (i najlepszych zagrań) oraz większego skupienia na motywie. Mając to na uwadze, razem z resztą zespołu projektantów przedyskutowaliśmy, co według nas jest najważniejsze w przypadku Udyra i zdecydowaliśmy się spróbować zachować następujące elementy:

  • Zestaw umiejętności z czterema podstawowymi, które wpływają na styl (bez superumiejętności).
  • Brak umiejętności mierzonych i dystansowych ani znaczących doskoków (walczy tylko w zwarciu).
  • Udyr może zadawać i/lub przetrwać wiele obrażeń, w zależności od zestawu przedmiotów.
  • Udyr może maksymalizować różne style i grać inaczej, gdy to robi (tygrys vs. feniks).

Po uporządkowaniu ważniejszych spraw, musieliśmy zabrać się do roboty. Jak to wyszło w praktyce? Cóż, zespół zrobił burzę mózgów dotyczącą paru możliwych sposobów na zwiększenie liczby najlepszych zagrań Udyra. Pojawiły się nam takie pomysły: Udyr na stałe zyskuje superwzmocnienie w zależności od tego, jaki styl jako pierwszy wzmocni; Udyr może na raz używać dwóch stylów; Udyr ma superumiejętność, która zmienia go w awatar stylu, którego obecnie używa; i wiele więcej.

W końcu po tworzeniu zestawów i weryfikacji byliśmy podekscytowani, mogąc wypróbować wersję Udyra, w której miał podobny zestaw czterech stylów, a czasem mógł użyć „superwersji” każdego z nich.

Pierwotne założenie dla zestawu z „superstylem” było takie, że style będą się biernie rozwijać, gdy są nieużywane, tak że jeśli Udyr nie rzucił stylu przez kilka minut, to stanie się SUPERNAŁADOWANY i będzie mieć specjalne i nieco potężniejsze efekty. Wszyscy byli podekscytowani tym, że zapomniany przez nich styl od czasu do czasu jest wart użycia, więc wypróbowaliśmy to. Przyniosło to mieszane rezultaty, opanowanie tej mocy było nieporęczne i często sprzeczne z rzeczami, które gracz chciał zrobić, ale używanie superwersji stylu, stało się bardzo ekscytujące!

Po wielu wersjach i wariantach „superstylu” uważamy, że to może być to. Dzisiaj bawimy się z zestawami umiejętności, w których Udyr może ponownie użyć aktywnego stylu, by skorzystać z superwersji (z czasem odnowienia). Wciąż rozważamy inne możliwe kierunki, ale na razie przedstawiamy Udyra rzucającego kilka [eksperymentalnych] stylów i używającego ich ponownie:

Video

Jego drugorzędny pasek zasobów pokazuje czas odnowienia ponownego użycia, ale czas odnowienia został znacznie skrócony na potrzeby tej prezentacji.

(Poza tym to tak, to umiejętność mierzona. Eksperymentowaliśmy z łamaniem niektórych podstawowych zasad Udyra. To dobra praktyka, żeby sprawdzać nasze założenia, by zobaczyć, czy są bardziej ograniczające niż przydatne. W tym przypadku ograniczenie „tylko walka w zwarciu” zadziałało poprawnie, więc zdecydowaliśmy się go trzymać).

Rioter Stashu kontynuował:

Moim kolejnym planem jest zbadanie, jak daleko można się posunąć z superstylami. Czy powinny to być proste ulepszenia podstawowego stylu, czy powinny być nieco bardziej zróżnicowane? Jakie są najbardziej szalone efekty, które możemy dodać do wzmocnień? I tak dalej.

Pamiętajcie, że wciąż jesteśmy w miejscu, gdzie prawie wszystko może ulec zmianie, ale czuję się spokojny z tym, jaki kierunek obraliśmy.

Przejście w tryb bestii

Rioter Justin „RiotEarp” Albers, który pracuje jako grafik koncepcyjny, powiedział:

Udyr jest z nami od dawna i był świadkiem wielu wydarzeń w świecie Runeterry. To wyjątkowy bohater w naszym składzie, ponieważ ma olbrzymią moc duchową, którą wykorzystuje w walce, co oznacza też niesamowitą zdolność do dyscypliny. Jednak jego początkowy wygląd jest bardzo organiczny, prymitywny, niemal skromny, jak u mnicha. Nie ma żadnego szalonego pancerza, dodatkowych kończyn, demonicznych rogów czy czegokolwiek w tym rodzaju, ale posiada pierwotną pewność siebie, która może należeć tylko do kogoś z Freljordu.

Spośród pierwszych szkiców, którymi podzieliliśmy się w kwietniu, jako zespół skupiliśmy się na Górskim Osiłku, Dzikim Druidzie i Szamanie MMA, a staliśmy się jeszcze bardziej pewni siebie, gdy wszyscy wybraliście te same wersje. Możemy wykorzystać kilka innych początkowych szkiców jako inspirację dla skórki Strażnik Przodków, tak jak np. Wzywający Bóstwa. W przypadku podstawowego Udyra chcemy położyć nacisk na walkę w zwarciu, ponieważ koniec końców nadal fizycznie atakuje swoich wrogów. Skórka Strażnika Przodków bardziej skłania się ku wymiarowi duchowemu (wiadomo), dzięki czemu możemy stworzyć tu więcej wizualizacji energii duchowej, a potem obie skórki mogą mieć swoje własne wyjątkowe miejsce.

PL_For_Loc_Udyr_First_Spread_riotearp.jpg

Teraz, gdy mamy kierunek dla jego podstawowej postaci, chciałem się zagłębić w to, jak wizualnie przedstawić zwierzęcą energię duchową, którą się posługuje.

PL_For_Loc_Udyr_Secondary_Exploration.jpg

Celem Riotera było ułożenie jego motywów w trzy wizualne filary (przynajmniej w moim umyśle, by móc zrozumieć hierarchię tematyczną):

  1. Dziki freljordzki szaman: przedstawiony przez poroże, długie włosy i pióra/talizmany we włosach.
  2. Silny wojownik walczący w zwarciu, wykorzystujący duchy zwierząt: silny, ale nie wyrzeźbiony, muskularny, ale nie przesadnie, z prostą liną wojowniczą owiniętą wokół dłoni/knykci, która daje mu przestrzeń na ramionach, by pokazać, jakie zwierzę wykorzystuje. Jego rogi prezentowałyby odpowiedni żywioł (elektryczność, ogień itp.).
  3. Podróżujący duchowy wędrowca: jego podróże do Ionii nauczyły go dyscypliny potrzebnej do udoskonalenia tych mocy i wzmocnienia więzi z wymiarem duchowym (naszyjnik z koralików, ioniański pas, tatuaże/znaki).

06_29_21_06_Udyr_Costuming_riotearp.jpg

Jako pierwszy przyznam, że włosy Udyra były nieco za bardzo potargane na początku i wielu z was o tym wspominało! Celem było nadanie mu bardziej schludnego stylu, prawie jak w przypadku postaci z bijatyk, by podkreślić jego umiejętności walki w zwarciu. Jednak pracując nad tym, odszedłem za daleko od szamańskiego, wędrownego stylu bycia Udyra. Jest w lesie, nie w mieście, więc sprawdziliśmy kilka opcji, które bardziej czerpały z jego stylu życia i dzikiej estetyki.

06_29_21_07_Udyr_Hair_Explorations_riotearp.jpg

Dopracowując jego ogólny projekt, myśleliśmy, że będzie fajniej i bardziej wyjątkowo, jeśli Udyr miałby tatuaże przedstawiające zwierzęta, z których energii duchowej korzysta. Rogi wokół jego głowy dodają wiele do sylwetki i są bardzo uniwersalnym elementem wyglądu szamana. Chociaż wypróbowaliśmy wersje, w których poroże znajdowało się na ramionach, wyglądało to bardziej jak element pancerza i było mniej interesujące niż wtedy, gdy znajdowało się wokół głowy, więc musiałem także sprawdzić, inne wersje. Poza tym to owłosiony koleś!

06_29_21_08_Udyr_Design_Refinement_riotearp.jpg

W kolejnych krokach zastanowimy się, jak będzie wyglądać każdy styl — chcemy, aby każdy z nich był potężny i przywodził na myśl freljordzkie zwierzęta. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale chcielibyśmy podzielić się, dokąd zmierzamy!

Odnalezienie głosu Udyra

Rioterka Dana Luery „griddlebones” Shaw, scenarzystka, powiedziała:

Jedną z pierwszych rzeczy, które omówił zespół, gdy zaczęliśmy pracować nad Udyrem, było to, że ma już naprawdę fajną fabułę. Opowiadanie Skiptomyluo „Wędrówka z głosami” oraz WAAAARGHbobo „Cisza dla potępionych” przedstawiają mężczyznę będącego w konflikcie z duchami, ludźmi, zwierzętami, bogami, a przede wszystkim samym sobą. To człowiek, który ma problemy z równowagą pomiędzy zwierzęcym instynktem a wyćwiczonym opanowaniem, pomiędzy światem fizycznym a duchowym, pomiędzy przytłaczającą relacją a przeszywającym odosobnieniem. Egzystuje w tej interesującej przestrzeni „pomiędzy”, gdzie wszystkie jego cząstki są w konflikcie, a mimo to udaje mu się osiągnąć równowagę, odnaleźć się wśród nieskończonych głosów innych.

Według mnie to nie jest bohater, który potrzebuje przeróbek. To bohater, który po prostu potrzebuje aktualizacji.

Nie zmieniamy wiele z historii Udyra, ale zgłębiamy to, kim jest, jak działa jego umysł i umiejętności, dlaczego walczy, dlaczego walczy w taki, a nie inny sposób oraz jak wygląda jego relacja z Freljordem. Chciałabym przede wszystkim poruszyć pomysł „równowagi w konflikcie” wraz z jego przekonaniem, że Freljord rozwija się poprzez zmagania, przeszkody i walkę, a pokój doprowadziłby do zguby. Gdy Udyr walczy, robi to, by utrzymać równowagę w Freljordzie, wykorzystując dwa źródła siły i napięcia — sprawność fizyczną i moc duchową.

Ale jeżeli Udyr walczyłby za Freljord, mając duchy Freljordu na każde swoje zawołanie, nie dowiedzielibyście się tego z jego obecnych stylów. Większość jego obecnych umiejętności ma związek ze zwierzętami, które brzmią ioniańsko, co jest spowodowane tym, że spędził tam wiele lat. Jednak dorastał w tundrze, poznając dogłębnie jej mistyczne krajobrazy i potrzeby, a teraz powrócił do swojej ojczyzny. Czy to nie czas, aby umiejętności Udyra odzwierciedlały jego dom i dziedzictwo?

Badamy kilka opcji, ale ta, którą uważam za najbardziej przekonującą, łączy jego umiejętności z najpotężniejszymi duchami północy: półbogami. Volibear, Anivia, Ornn i… zdawaliście sobie sprawę, że są inni? Historia wymienia przynajmniej dwóch kolejnych. Udyr nie korzystałby bezpośrednio z ich mocy („Cisza dla potępionych” pokazuje, dlaczego byłby to zły pomysł — przynajmniej Volibear może sprawować kontrolę nad ludźmi, którzy sięgną po jego moc), ale być może zwierzęta, które najbardziej przypominają półbogów, są spowite ich duchową energią i mogą użyczyć mu swojej zwiększonej siły.

Mimo że półbogowie są najpotężniejszymi istotami z Freljordu, to nie są najpotężniejszymi istotami w Freljordzie. Te znajdują się głęboko pod lodem, pod czujnymi oczami tego samego ludu, który wybił plemię Udyra, gdy był młody. Być może jest tu jakiś związek, kolejna ścieżka, którą podąży historia Udyra…

Co dalej?

Planujemy wydać VGU Udyra w 2022 roku, więc możecie spodziewać się następnego wpisu na blogu deweloperów pod koniec roku, gdy już wejdziemy w pełną fazę produkcji. W międzyczasie chcielibyśmy usłyszeć, co na razie o tym myślicie: co was ekscytuje? Czego chcielibyście zobaczyć więcej? Czy coś wydaje się niezgodne z Udyrem? Będziemy czytać wszystkie wasze przemyślenia i opinie, ponieważ potrzebujemy waszej pomocy w stworzeniu możliwie najlepszej wersji wojownika-zwierzęcia-szamana-artysty-sztuk-walki-mnicha.

06_29_21_09_Udyr_Lightning_Bear_riotearp.jpg

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends