w

Twórcy League of Legends zapowiedzieli to 4 lata temu. Potem sprawa zupełnie ucichła

Reklama

Riot Games ujawnili ten projekt w 2020 roku, a potem nikt już o tym nie mówił.


Rok 2020 był niesamowicie owocny, jeśli chodzi o przeróżne tytuły wydane przez twórców League of Legends. Na rynku pojawiła się m.in. karcianka Legends of Runeterra czy sieciowa strzelanka Valorant.

Wśród zapowiedzianych projektów były też inne ciekawe produkcje. Z czasem Riot zrealizował część z tych planów – bijatyka z postaciami z League of Legends faktycznie została stworzona (zobacz: Project L to od teraz 2XKO. Riot zdradza nowa informacje o swojej bijatyce), tak samo jak deweloperzy nie odpuszczają tematu z MMO (choć ostatnio ogłosili nieco przykre wieści – Przykra wiadomość dla osób, które czekają na MMO od Riotu).

Co w takim razie z tajemniczym Projektem F?

Projekt F – porzucony pomysł Riotu?

Reklama

Wielu graczy kompletnie zapomniało, że coś takiego, jak Projekt F w ogóle istniało. O porzuconym koncepcie Riotu przypomniał jeden z graczy, który zapytał społeczność o to, czy coś wiadomo o tej grze i czemu twórcy nic o niej nie pisali od 4 lat. Wielu komentujących ten wątek przyznało, że nie ma pojęcia, czym jest „Projekt F”.

Reklama

Warto więc wrócić do 2020 roku i filmu, w którym Riot zapowiadałam przeróżne nowości mniej lub bardziej powiązane z League of Legends. Na nagraniu „Tworzenie gier | Riot Pls: Wydanie specjalne na 10-lecie ” pracownicy studia opowiadają o nadchodzących tytułach. W pewnym momencie widać krótki fragment rozgrywki Projektu F. Miała być to prawdopodobnie gra RPG, podobna w jakimś stopniu do Diablo, Torchlighta, Titan Questa czy Path of Exile. Nie wiadomo o niej za wiele, ponieważ udostępnione przez twórców informacje były szczątkowe.

Gracze mieli walczyć z grupami wrogów, tak, jak robi się to w typowym hack’n’slashu.

Wspomniany użytkownik Reddita, którzy przypomniał o istnieniu Projektu F, napisał:

Minęły 4 lata bez żadnego słowa o Projekcie F. Co w ogóle stało się z tą grą? Wyglądała fajnie i byłem podekscytowany, że będzie można zagrać w coś takiego. A teraz minęły dosłownie całe lata, a od Riotu nie padło ani jedno słowo na ten temat. 

Riot Forge powstał, wydał parę gier, a następnie został zamknięty. MMO zostało zresetowane i jest tworzone od zera. A Projekt F pozostał w cieniu. 

Zdecydowana większość fanów LoLa, którzy pamiętają zapowiedzi Projektu F, nie łudzi się, że coś takiego w ogóle powstanie. W komentarzach pisano, że zapewne Riot uznał, że taki pomysł nie ma jednak sensu i nie będzie dochodowy. Stąd też po prostu wyrzucono go do kosza i uznano, że nie ma po co wracać do tego tematu.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends