3-letni projekt przebudowy Ziemi w Minecraf zakończony. Czym jest „New Earth”?

Minecraft

Reklama

Grupa graczy w końcu przeniosła realne miasta do sześciennego świata Minecrafta.

Reklama


Twórca z YouTube – RTGame – z pomocą ogromnej liczby graczy, ukończył kopię całej Ziemi w Minecrafcie w skali 1:4000. To z pozoru szalone i wymagające gigantycznego zaangażowania zdanie zostało ukończone po 3-letniej pracy.

Projekt „New Earth” w Minecraft

Zapewne wielu graczy Minecraft słyszało o projekcie „New Earth”, który zakładał, że gracze odwzorują realne miasta, państwa oraz całe kontynenty w sześciennym świecie. Od początku było wiadomo, że nie jest to coś, co zakończy się w kilka miesięcy. Po 3 latach ciężkiej pracy w końcu się udało.

Reklama

Projekt RTGame rozpoczął się w lipcu 2020 roku i zaowocował serią na YouTube obejmującą 28 filmów, na których widać proces tworzenia każdej części planety, od teorii po praktyczne wykonanie. Było to długie przedsięwzięcie i wymagało pracy tysięcy fanów. Wkrótce efekt końcowy w całej okazałości zostanie udostępniony publicznie.

Jak to często w przypadku tego typu projektów była – zaczęło się od prostego pomysłu: wziąć gotową mapę świata w Minecrafcie i powoli przekształcić ją w coś znacznie dokładniejszego. Każdy, kto zasubskrybował kanał RTGame na Twitchu, mógł dodawać co nieco do świata zarówno podczas transmisji, jak i poza nią. Przechodząc region po regionie, zespół zaczynał od najbardziej znanych zabytków, a potem rozbudowywał ich okolicę.

Zaczynając od Europy, a kończąc na Ameryce Południowej, budowa miała na celu przede wszystkim dokładność. W miarę rozwoju świat został podzielony za pomocą portali, a wszyscy gracze zaczynali w centrum podróży. Społeczność mogła podróżować po całym świecie w ciągu kilku sekund, zanim znalazła się w wybranym kraju.

Cały proces tworzenia mapy został opisany w filmach na YouTube i transmisjach na żywo, ale istnieje również strona Wiki szczegółowo opisująca ten projekt (z niej pochodzą zawarte w artykule screeny).

Przy tak ogromnej skali przedsięwzięcia, wiadome jest, że w niektórych miejscach może brakować pewnych szczegółów, ale wiele lokalizacji i zabytków jest odwzorowanych naprawdę dokładnie. Pewne jest, że każdy może tam znaleźć najważniejsze punkty, charakterystyczne dla swojego kraju.

RTGame powiedział fanom, aby byli na bieżąco z aktualizacjami za pośrednictwem strony Wiki lub na Twitterze, aby uzyskać pełną publiczną wersję New Earth. Twórca stwierdził, że on i jego zespół modów będą dopracowywać serwer, zanim plik stanie się ogólnodostępny.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej