w

5 elementów Minecrafta, o których istnieniu sporo graczy zdążyło już zapomnieć

O czym gracze Minecrafta zdążyli już zapomnieć?


Ciągle rozwijający się Minecraft z każdą aktualizacją dostaje kolejne nowości, a gracze często nie mają okazję odkryć tego, co zostało dodane w przeszłości lub po prostu zapominają o istnieniu niektórych elementów rozgrywki. O czym społeczność Minecrafta często już nie pamięta?

5 zapomnianych elementów gry

Możliwość malowania i czyszczenia skórzanej zbroi

Skórzana zbroja jest rzadko tworzona przez graczy ze względu na to, że skóra jest stosunkowo trudna do pozyskania w porównaniu do żelaza, które pozwala na wytworzenie mocniejszego pancerza. Nic dziwnego, że jej malowanie również poniekąd odeszło w niepamięć.

Sam proces zabarwiania zbroi jest dość ciekawy. Barwniki można ze sobą łączyć, co pozwala na dużo więcej kombinacji niż w przypadku wełny. Kolor można nałożyć w oknie tworzenia, a usunąć klikając pomalowanym elementem na kocioł z wodą.

Taki pancerz może być świetnym elementem dekoracyjnym w połączeniu ze stojakiem na zbroję.

Blok struktur

Blok struktur jest niesamowicie użytecznym narzędziem dla ludzi, którzy zajmują się budowaniem map.

W dużym uproszczeniu pozwala on na pracowanie z obiektami znajdującymi się na mapie podobnie jak znany sporej ilości graczy plugin WorldEdit. Gracz może kopiować, wklejać i usuwać struktury przy pomocy jednego bloku.

Można go pozyskać wyłącznie dzięki komendom /setblock lub give.

ZOBACZ – 5 mobów, które zostały usunięte z Minecrafta. Co nie przetrwało próby czasu?

Barszcz i gulasz z królika

Zupy są w Minecrafcie bardzo niepraktyczne, ponieważ nie mogą być stackowane. Ta spora wada nie jest również w żaden sposób rekompensowana, gdyż dają graczowi tyle samo punktów nasycenia co usmażone mięso.

Gulasz z królika wymaga kilku rzeczy, a jednym jest surowy królik, który sam w sobie jest dobrym źródłem pożywienia po przyrządzeniu go. Barszcz za to potrzebuje aż 6 buraków, a zapewnia graczowi tylko kilka punktów nasycenia.

Specjalne piece i przecinarka

Wielu graczy używa standardowego pieca, który jest w grze od jej wczesnych wersji Indev. Warto jednak pamiętać o tym, że w grze znajdują się również dwa specjalistyczne piece przeznaczone wyłącznie do przetapiania rud i przygotowywania jedzenia. Swoje ograniczenia rekompensują dwukrotną szybkością przepalania wsadzonych do nich obiektów.

Kolejnym narzędziem, które może ułatwić grę, jest przecinarka, która pozwala na przerabianie wszelkiego rodzaju kamienia na inne wytwarzane z nich bloki, wymagając do tego mniejszych ilości surowca oraz pozwalając przy tym dokładniej odmierzyć ilość wytworzonego materiału.

ZOBACZ – Gracz przeniósł jedną z niesamowicie popularnych gier do świata Minecraft

Wagonik z piecem

W zestawieniu z tym, jak wagoniki z piecem mogą być użyteczne, można stwierdzić, że są naprawdę niedocenione przez graczy.

Podczas transportowania mobów lub sporych ilości przedmiotów, tory będą naprawdę dobrym pomysłem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że po aktualizacji 1.17 wagonik będzie mógł zostać użyty nawet pod wodą.

Wagonik zasilany piecem został zapomniany przez graczy głównie dlatego, że do gry trafiły zasilane redstone’em złote tory, które jednak wymagają znacznie droższego surowca od węgla zasilającego ten minecart.