w

5 mobów, które zostały usunięte z Minecrafta. Co nie przetrwało próby czasu?

Stwory, które ostatecznie zostały usunięte z gry.


Minecraft jest rozwiniętą grą, która znajduje się na rynku już od dobrych 10 lat. Graczy nie powinno więc dziwić to, że w przeszłości znajdowały się w niej elementy, których społeczność gry już nie doświadczy w jej najnowszych wersjach.

Tym razem mowa o mobach, które niegdyś przechadzały się po świecie Minecrafta. Jak one wyglądały, kiedy zostały dodane i usunięte oraz jaki był ich cel?

Usunięte moby z Minecrafta

Beast Boy

Ukazany powyżej stwór trafił do gry w wersji Invdev 0.31 20100130 i pomagał on twórcom gry w testach. Był pasywnym mobem, który nie posiadał animacji. Po pokonaniu go nie upadał na ziemie i nie błyskał na czerwono lub biało, jak większość mobów. Znikał i pozostawiał za sobą przedmioty.

Co można było z niego wydropić?

  • Nić (0–2) (najczęściej)
  • Pióro (0–2)
  • Proch (0–2)
  • Krzesiwo (0–1) (bardzo rzadko)

Human

Niegdyś w Minecrafcie można było znaleźć również ludzi, którzy nie byli innymi graczami, mimo że posiadali oni ten sam skin Steve’a. We wcześniejszych wersjach (Pre-Classic do Classic) bezcelowo poruszali się po mapie, chodząc w kółko i od czasu do czasu skacząc. Podczas tych czynności losowo machali rękoma i głową. Nie byli w stanie zauważyć niebezpieczeństw, co powodowało, że czasami wskakiwali w pustkę.

W wersjach od Infdev aż do bety 1.7.3 mob ten był agresywny i zadawał graczowi takie same obrażenia, jakie zadawała jego pięść. Co ciekawe, nie używał on animacji uderzenia i wpadał na gracza podobnie jak Zombie.

ZOBACZ – Wszystko, co warto wiedzieć o podwodnej świątyni w Minecrafcie

Steve jako mob

Dodany razem z Beast Boyem Steve był pasywnym humanoidalnym mobem używanym również w testach. Znajdował się w grze tylko przez 2 dni od wersji Indev 0.31 20100129 do 0.31 20100131. Przy powaleniu go upuszczał te same przedmioty, co Beast Boy i podobnie jak on nie posiadał żadnych animacji.

Fani gry mogą przypuszczać, że Notch eksperymentował z innym wyglądem znanego do dzisiaj Steve’a.

ZOBACZ – 5 easter eggów z Minecrafta, o których sporo graczy może nie wiedzieć

Rana

Rana jest kolejnym mobem, który trafił do gry wraz z Beast Boyem w wersji Indev 0.31. Pojawiała się w świecie w grupach i również nie posiadała animacji. Główną różnicą pomiędzy nią a wspomnianymi wcześniej Beast Boyem i Steve’em mobem jest to, że Rana nie upuszczała żadnych przedmiotów.

Testificate

Ostatnim mobem, który trafi na tę listę, jest pierwsza wersja testowa Villagera.

Nazwa Testificate widniała nad osadnikami zaledwie przez tydzień. Jedynym ich celem było chodzenie po wiosce. Sama aktualizacja wprowadziła do Minecrafta sporo nowości i między innymi dzięki niej gracze mają znakomicie rozbudowanych Villagerów, których można spotkać w najnowszych wersjach gry.