w

Gracz przeniósł jedną z niesamowicie popularnych gier do świata Minecraft

Jeden z graczy stworzył mapę, na której dwie osoby mogą zagrać w statki.


Społeczność Minecrafta ma dostęp do wielu zasobów, dzięki czemu gra po tylu latach dalej nie przestaje zaskakiwać.

Komendy lub Redstone wielokrotnie przyczyniły się do odtworzenia środowiska danej gry w Minecrafcie (Among Us odtworzone w Minecrafcie. Jak wygląda rozgrywka i jak można zagrać ze znajomymi?). Tym razem jest to klasyczna gra w statki, której większości graczy raczej nie trzeba przedstawiać.

Gra w statki w świecie Minecraft

Gra w statki to popularny rodzaj zabawy dla dwóch osób. Jedna z nich musi określić, gdzie jej przeciwnik ukrył swoje okręty na siatce planszy. Gra kończy się, gdy jeden z graczy poprawnie zlokalizuje i zniszczy wszystkie wrogie okręty. Do odniesienia sukcesu potrzebna będzie strategia i nieco szczęścia.

Gra cieszy się zainteresowaniem ludzi w formie gier planszowych od 1967 roku, a z czasem została również przeniesiona do wirtualnego świata. Jak się okazuje, jeden z graczy postanowił stworzyć ją także w Minecrafcie.

YouTuber SuasideLlama Redstone postanowił odtworzyć wspomnianą grę w świecie sześciennych bloków, wykorzystując do tego swoją wiedzę na temat Redstone – materiału służącego do tworzenia wszelkiego rodzaju mechanizmów i kompleksowych systemów.

Minecraftowa wersja gry w statki działa niemal identycznie jak jej odpowiednik z realnego świata. Uczestnicy mogą wybrać, gdzie chcą umieścić własne okręty, a następnie mogą odgadywać lokalizację statków przeciwnika. Cała konstrukcja jest całkowicie zautomatyzowana dzięki Redstone’owi oraz Command blockom.

Po tym, jak gracz spróbuje trafić okręt przeciwnika, na dużej siatce przed nim pojawi się informacja o tym, czy było to trafienie, czy chybienie.

Link do pobrania mapy nie został jeszcze udostępniony, ponieważ, jak informuje sam autor, gra posiada kilka błędów, które najpierw powinny zostać wyeliminowane.