w

5 najdziwniejszych, ukrytych wiadomości w Minecrafcie, które odnaleźli gracze

Ciekawe wiadomości, które twórcy Minecrafta ukryli w ich grze.


Twórcy gier komputerowych często ukrywają w swoich produkcjach jakieś wiadomości, które gracze następnie odkrywają. Cały ten zabieg często nazywany jest easter eggiem i przeważnie ma po prostu wywołać uśmiech na ustach graczy. Na poniższej liście można znaleźć najciekawsze znaleziska społeczności Minecrafta.

5 najciekawszych wiadomości ukrytych w grze

Dźwięk z jaskini ukrywający twarz Creepera

Straszne dźwięki, które nawiedzają gracza przemierzającego jaskinie w Minecrafcie są czymś, czego doświadczył każdy, kto zdecydował się wybrać do podziemi. Wielu jednak nie wie o tym, że dźwięk o numerze 14 ukrywa pewien sekret.

Kiedy wspomniany dźwięk zostanie ukazany na spektrogramie – urządzeniu, które w dużym skrócie jest w stanie pokazać siłę poszczególnych częstotliwości, na monitorze ukaże się wzór przedstawiający twarz Creepera.

Nazwa gry w menu głównym

Za każdym razem, kiedy gra jest uruchamiana, gracz ma szansę wynoszącą 1 do 10 000, że nazwa gry w menu głównym będzie wyglądała nieco inaczej. Zamiast standardowego napisu Minecraft, ukaże się Mincecraft.

Większość graczy, której udało się natknąć na ten dziwaczny easter egg prawdopodobnie nie zauważyła go, gdyż zmieniona nazwa gry wizualnie praktycznie nie różni się od tej oryginalnej. Ponadto w menu głównym zazwyczaj jest się tylko przez krótką chwilę i nie zwraca się uwagi na nazwę gry, która zawsze powinna być taka sama.

ZOBACZ – Gracze Minecrafta w wersji Bedrock mogą przetestować nowy generator gór

Straszny obrazek z płyty 11

Płyta 11 jest znana przez społeczność jako ta najdziwniejsza. Dziwne dźwięki, wokół których powstało wiele historii to jednak nie wszystko, co zostało na niej ukryte.

Kiedy użyje się wspomnianego już wyżej spektrogramu, na monitorze ukaże się coś, co prawdopodobnie jest głową Steve’a. Obraz jest jednak na tyle zaburzony, że gracze snuli również teorię o tym, że jest to sam Herobrine.

Widoczne cyfry są natomiast podpisem autora znanego pod pseudonimem C418. 12 to C w zapisie heksadecymalnym. Na powyższym screenshocie nie widać 8, która jednak znajduje się w dalszej części płyty.

Ciasto na dziesięciolecie gry

Od 17 do 20 maja 2019 roku twórcy gry dodali specjalny easter egg, który sprawiał, że wszystkie ciasta w grze będą miały na sobie numer 10.

ZOBACZ – Gracz przeniósł jedną z niesamowicie popularnych gier do świata Minecraft

Nawiązanie do Pokemonów

 

Praktycznie wszyscy wiedzą o istnieniu żółtych wiadomości, które pojawiają się w menu głównym tuż obok nazwy gry. Często kryją one nawiązania do innych gier lub świata rzeczywistego.

Niewielu jednak wie, że usunięcie pliku zawierającego wszystkie wiadomości sprawi, że za każdym razem w tym miejscu pokaże się napis “missingno”.

Jest to nawiązanie do popularnego glitcha znanego z Pokemon Red i Blue, w których gracze mogli wywołać błąd, który sprawiał, że pokemon, z którym walczą, ma zepsutą teksturę i nazywa się missingno.