w

5 najlepszych sposobów i rad, które pomogą w walce z Witherem w Minecraft

Reklama

W jaki sposób najlepiej przygotować się do walki z Witherem?

Reklama


Wither będący jednym z bossów, których można spotkać w Minecrafcie, jest z pewnością jednym z najtrudniejszych przeciwników, z którymi gracz może się zmierzyć. Jego ataki są silniejsze i posiada on więcej HP od Smoka Kresu, a jeden cios jest w stanie zadać naprawdę sporo obrażeń. Ponadto liczne eksplozje towarzyszące walce z bossem sprawiają, że gracz nie ma ani chwili, aby odpocząć.

Jest naprawdę wiele czynników, które należy brać pod wagę podczas przygotowywania się do walki z Witherem, jednak poniżej można znaleźć 5 najistotniejszych wskazówek, które mogą w niej pomóc.

Jak poradzić sobie z Witherem?

Utrzymanie dystansu

Rozpoczynając walkę z Witherem należy pamiętać o tym, że podczas jego spawnowania się, w miejscu, w którym pojawia się boss, nastąpi wybuch o sile większej od tej odpowiadającej wybuchu Kryształu Endu lub Naładowanego Creepera. Znajdujący się w pobliżu gracz może przegrać swoją walkę, zanim ta tak naprawdę się rozpocznie.

Dystans jest kluczowym elementem podczas walki z tym bossem, więc zanim zacznie on odbijać strzały, wskazane jest użycie łuku.

Reklama

ZOBACZ – Wszystko, co trzeba wiedzieć o Płomiennych Różdżkach w Minecrafcie

Mikstury zwiększające obrażenia

Gracz ma dostęp do wielu rodzajów mikstur, które mogą sprawić, że walki staną się nieco prostsze.

Z racji, że walka na krótkim dystansie jest ryzykowna, warto zapewnić sobie jak największą przewagę. Mikstura siły znacząco zwiększa obrażenia zadawane przez gracza, co może być niezmiernie przydatne w momencie, kiedy strzały przestają być efektywne po zbiciu bossa do 50% jego punktów zdrowia.

Walka na otwartym terenie

Z racji, że boss jest w stanie latać i niszczyć teren, ważne jest to, aby mieć do dyspozycji spory obszar, po którym można się przemieszczać. Najlepszymi miejscami mogą okazać się polany lub pustynie, na których przeważnie nie występują wysokie wzgórza.

Reklama

Warto również zbadać okolicę, aby podczas ucieczki przed lecącymi czaszkami nie wpaść do niezauważonej w chaosie walki jaskini. Dobrym pomysłem będzie również pozbycie się wszystkich okolicznych kaktusów, jeśli gracz zdecyduje się na przyzwanie Withera na pustyni.

 

ZOBACZ – Największa konkurencja Minecrafta pokazuje nowy film, potwierdzając, że warto czekać

Wykorzystanie obsydianu

Obsydian jest niezbędnym narzędziem podczas walki z Witherem. Z racji, że boss w dużej mierze polega na eksplozjach, blok, który jest na nie odporny, może stanowić świetną osłonę przed miotanymi przez niego pociskami.

Jeden stack może okazać się nieocenioną pomocą w trudniejszych sytuacjach.

Porządne uzbrojenie się

Najistotniejszym elementem, który gracz musi wziąć pod uwagę przygotowując się do walki z Witherem, są ogromne obrażenia, które boss jest w stanie zadać jednym trafieniem. Poza zaklętymi broniami oraz diamentową zbroją warto zaopatrzyć się w jeszcze kilka innych przydatnych przedmiotów.

Miotane mikstury leczenia i regeneracji, złote jabłka oraz zaklęte złote jabłka podobnie jak wspomniany wyżej obsydian mogą wybawić gracza z opresji. Warto również zwracać uwagę na poziom głodu i starać się, aby pasek był pełny.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft