w

5 najrzadszych struktur i budowli, które można spotkać w Minecrafcie podczas gry

Które ze struktur generujących się w Minecrafcie są najtrudniejsze do odnalezienia?


W Minecrafcie istnieje wiele różnych struktur mogących się wygenerować. Niektóre są bardzo małe i mają tylko zaledwie bloków szerokości lub wysokości, a inne, takie jak opuszczone szyby kopalniane, mogą zająć ich setki. Są takie, które generują się wyłącznie na określonym biomie, ale też takie, które pojawiają się na naprawdę wielu z nich, jak na przykład wioski.

Spora ilość generowanych w świecie Minecrafta struktur może początkowo przytłaczać, a po przyjrzeniu się ich liście może nasuwać się pytanie o to, którą z nich najtrudniej spotkać podczas swojej rozgrywki.

5 najrzadszych struktur w grze

Chatka wiedźmy

Chatki wiedźmy są w grze od wersji 1.4.2, co sprawia, że były w Minecrafcie od lat. Mogą być znalezione wyłącznie na biomie bagiennym oraz jego wariacjach.

W domku można znaleźć pusty kocioł, stół rzemieślniczy oraz doniczkę z czerwonym grzybem.

ZOBACZ – Które moby w Minecrafcie są najgłupsze? Gracze wybrali pięć najmniej myślących stworzeń

Leśny dwór

Budynek ten został dodany do Minecrafta w wersji 1.11, a gracze mogli zobaczyć go po raz pierwszy podczas MineConu 2016.

Generuje się wyłącznie w biomach ciemnego lasu lub ich odmianach wzgórz i są zamieszkane przez wrogie istoty, jak na przykład evokerzy czy vindicatorzy. Wewnątrz można znaleźć wiele łupów, a jeden ze stworów – evoker – zawsze wydropi totem nieśmiertelności.

Struktura ta jest bardzo rzadka, ponieważ biom, na której może się wygenerować zwykle jest oddalony o tysiące bloków od spawnu. Odnalezienie dworu będzie wymagało od gracza dalekiej wyprawy.

Miasto kresu oraz statki

Miasta kresu były teasowane przez Jeba w mediach społecznościowych w 2015 roku, ale oficjalnie nie zostały dodane aż do wersji 1.9.

Struktura ta jest uważana za rzadką głównie ze względu na proces, przez który gracz musi przejść, aby się do niej dostać. Droga do endu nie jest prostym zadaniem i zgromadzenie wszystkich zasobów może zająć naprawdę sporo czasu.

Statki endu są latającymi łodziami, które również pojawiają się w endzie i można znaleźć w nich znacznie lepszy łup niż w miastach.

ZOBACZ – 5 niesamowitych seedów do Minecrafta, które warto sprawdzić samemu

Twierdza

Twierdze to podziemne struktury, w których znaleźć można portal do wspomnianego już endu. Są uważane za rzadkie, ponieważ na każdej mapie można znaleźć wyłącznie trzy twierdze.

Oko kresu może wskazać drogę do twierdzy, a jej odnalezienie podczas kopania czy eksploracji jest praktycznie niespotykane. 

Skamieliny

Struktura ta pojawia się w biomach bagiennych i pustynnych, a każdy chunk ma szansę 1/64 na jej wygenerowanie. Jest tak rzadka, że nawet starsi gracze mogli na nią nie trafić podczas zwyczajnej eksploracji świata.