w

5 niesamowitych seedów do Minecrafta, które warto sprawdzić samemu

Jak prezentują się najciekawsze seedy, które tym samym są idealne na rozpoczęcie gry w Minecrafcie?


Gracze, którzy rozpoczynają swoją przygodę w grze lub chcą odkryć nowy świat i zacząć zabawę po raz kolejny, często szukają określonych seedów, które wpasują się w ich wymagania.

Jedni wolą piękne krajobrazy i malownicze okolice, które można podziwiać godzinami, uwieczniać najładniejsze ujęcia na screenach i ogólnie cieszyć się z walorów estetycznych gry. Drudzy stawiają na szybką rozgrywkę i zależy im na tym, by tempo zabawy było mocno podkręcone. Przez to celują w światy, które już na starcie zapewnią im dużą ilość zasobów.

W tym zestawieniu znajdą się ziarna, które mogą spodobać się obu grupom graczy.

5 najciekawszych seedów

5 – 1127715537068605316

Ten seed jest idealny dla każdego, kto szuka zróżnicowanej grupy biomów i malowniczych widoków w swojej okolicy. Gracz odradza się w biomie równinnym otoczonym przez rozległe sawanny, pustynie i lasy.

Pobliskie klify mają piękne wodospady. Istnieje tam także wiele wąwozów do zbadania w poszukiwaniu zasobów. Z tego powodu wspomniane ziarno będzie świetnym wyborem dla każdego, kto stawia na podziwianie widoków i wrażenia estetyczne.​

4 – -2219560822332611328

Ten seed odradza gracza prawie bezpośrednio obok zrujnowanego portalu do Netheru.

Wioska oferuje wiele łupów do zebrania, a portal umożliwia szybkie dostanie się do Netheru, w którym gracz pojawi się bezpośrednio obok Fortecy połączonej z biomem Spaczonego Lasu.

Takie połączenie można eksplorować godzinami. Jest tam wiele ciekawych obszarów do odkrycia i mnóstwo łupów do zebrania. Wszystko to sprawia, że gracz może niezwykle szybko wyposażyć się w najpotrzebniejsze rzeczy, by pokonać Smoka Endu.

Twierdza znajduje się zaledwie kilkaset bloków od portalu, co czyni ten seed interesującym również dla speedrunnerów.

ZOBACZ – Ukryte znaczenie obrazów w Minecrafcie. Co tak naprawdę się na nich znajduje?

3 – -6697470799408429487

Ten seed Minecrafta jest doskonałym wyborem dla graczy, którzy nie lubią mieć dużej ilości mobów w swojej bazie, zwłaszcza na początku rozgrywki.

Ziarno odradza gracza w okolicy grzybowego biomu, który jest znany z tego, że w żaden sposób nie generuje mobów, co oznacza, że jest to idealne miejsce na bazę. Okolica jest niesamowicie malownicza, ponieważ niedużo dalej można znaleźć biom lodowy z uroczymi niedźwiedziami polarnymi oraz niewielkie obszary równinne.

Na równinach można znaleźć osadę ze sporą ilością zasobów, które zdecydowanie pomogą w rozpoczęciu swojej przygody.

2 – -6519887540484706008

Ten seed wprowadza gracza do wioski pełnej wieśniaków, budynków do zaludnienia, a w tym z kowalem oraz zrujnowanym portalem do Netheru w samym centrum. Taki widok prezentuje się dość ciekawie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że osada znajduje się na samym środku oceanu.

Jest to idealny seed dla graczy, którzy chcą szybko dostać się do Endu (np. speedrunnować), ale także dla tych, którzy stawiają na powolną i spokojną rozgrywkę.

Niedaleko w oceanie znajduje się świątynia, z której gracze mogą pozyskać spore ilości złota, a kowal ma wystarczająco dużo obsydianu, aby ukończyć portal.

Skrzynie znalezione w wiosce zawierają szmaragdy, które przydadzą się do handlu, zbroje, które pomogą w walce, żywność oraz inne zasoby, które zdecydowanie pomogą we wczesnych fazach gry.

ZOBACZ – Najbardziej przerażająca rzecz w Minecrafcie. Dalej nie wiadomo, o co tak naprawdę z tym chodzi

1 – -7849389163756481486

Ten seed jest dobrym wyborem dla graczy, którzy lubią plądrować wioski w poszukiwaniu zasobów.

Gracz odrodzony jest w świerkowym lesie, w którego pobliżu znajdują się aż 4 osady. Znaleźć je można na współrzędnych:

  • 50, 50
  • -150, 50
  • 200, -150
  • -250, -300

Z racji tego seed zapewnia graczowi wiele materiałów na start, w tym rudy, zbroje, bronie, narzędzia, żywność i wiele więcej. W centrum znajduje się także duży biom równinny, który jest dobrym miejscem na rozbicie własnego obozu.