w

AI nauczone grać w Minecrafta. Jak dobrze sztuczna inteligencja radzi sobie w sześciennym świecie?

Do czego zdolne jest AI, które ma za zadanie granie w Minecrafta?


Temat AI pojawia się praktycznie codziennie, a więc nieuniknione było to, że prędzej czy później napotkają na siebie światy sztucznej inteligencji oraz Minecrafta – jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Świat generowany jest losowo, a więc nie ma jednego prawidłowego sposobu na postępy w grze.

Oczywiście można jednak posługiwać się ogólnymi celami, co zdaje się wykorzystywać sztuczna inteligencja. Jak na ten moment idzie jej przechodzenie gry i co jest w stanie osiągnąć?

AI gra w Minecrafta

Jim Fan, który jest naukowcem od sztucznej inteligencji w Nvidii, podzielił się wpisem, który pokazuje, do czego zdolny jest silnik GPT-4, kiedy da się mu wolną rękę w Minecrafcie. Autor napisał, jak Voyager ciągle uczy się sześciennego świata gry.

Z radością ogłaszam Voyagera, pierwszego agenta uczącego się przez całe życie, który samodzielnie gra w Minecrafta. Voyager nieustannie się uczy, pisząc, udoskonalając, zatwierdzając i pobierając kod z biblioteki umiejętności.

Voyager szybko staje się doświadczonym odkrywcą. Zbiera 3,3 raza więcej unikalnych przedmiotów, pokonuje 2,3 razy większe odległości i odblokowuje kluczowe kamienie milowe drzewa technologicznego do 15,3 razy szybciej niż wcześniejsze metody.

Podzielono się również filmikiem, który pokazuje możliwości Voyagera.

Video

W komentarzach nie brakuje wypowiedzi, które żartobliwie podchodziłyby do tematu, komentując to, że AI wkrótce będzie biło rekordy w przechodzeniu Minecrafta na czas, pokonując popularnych streamerów, jak na przykład xQc.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft