w

Fizyka w Minecrafcie potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza w przypadku tego konkretnego przedmiotu

Właściwości jednego z przedmiotów Minecrafta zaskakują społeczność gry.

Reklama


Fani Minecrafta z pewnością zdają sobie sprawę, że fizyka w ich ulubionej grze nie należy do najbardziej realistycznych. Trudno doszukiwać się w niej jakichkolwiek elementów powiązanych z prawdziwym światem.

Wystarczy wziąć pod uwagę to, że zwyczajna grawitacja działa wyłącznie na pojedyncze bloki i elementy. Mimo to są rzeczy, które potrafią zaskoczyć znacznie bardziej niż inne i jedną z nich jest to, jak działają jajka.

Niesamowita zdolność jajek żółwi

Chodzi o jajka żółwi, które pojawiają się na plażach. Moby będą w ich kierunku agresywne i wystarczy nadepnięcie na nie, aby je stłuc. Jeden z graczy zwrócił jednak uwagę na zaskakujące możliwości wspomnianego przedmiotu. Harakiribeee podzielił się klipem, który pokazuje, do czego zdolne są jajka.

Video

Mimo delikatności, o której świadczy to, jak łatwo je zniszczyć, jajka są zdolne do zniszczenia dziesiątek jaj smoka, a nawet kowadeł. Pod wpisem pojawiła się ogromna ilość komentarzy i większość z nich w żartobliwy sposób próbowała wyjaśnić, dlaczego to, jak odporne i jednocześnie delikatne są jajka żółwi.

Steve może nosić około 45 milionów kilogramów w postaci bloków żelaza. Jego niesamowite mięśnie ważą więcej niż te wszystkie kowadła wzięte razem.

Nie jest to pierwszy i najprawdopodobniej nie ostatni, kiedy fani Minecrafta napotykają coś, co jest sprzeczne z logiką. Gra od Mojangu rządzi się swoimi prawami i było tak od lat. Nikomu zdaje się to nie przeszkadzać i do charakterystycznych zasad gry fani zdążyli już przywyknąć. Niemniej porównanie, jak na widocznym wyżej klipie, może być interesujące i zabawne, co pokazują komentarze, które się pod nim pojawiły.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft