w

Jak zbudować prostą i w pełni zautomatyzowaną farmę w Minecrafcie?

W jaki sposób wieśniak może pomóc przy zbieraniu plonów w Minecrafcie?


Minecraft to rozbudowana gra survivalowa, w której gracz ma naprawdę sporo do zrobienia. Niezależnie od tego, co przykuje jego uwagę, konieczne jest zaspokajanie podstawowych potrzeb postaci takich, jak na przykład jedzenie.

Jest wiele sposobów na zdobycie rzeczy, które może zjeść postać, a jednym z nich są farmy budowane przez graczy. W jaki sposób można je w pełni zautomatyzować?

Jak zbudować automatyczną farmę?

Stworzenie obszaru, na którym można zasiać produkty

Na początku należy stworzyć obszar, na którym będzie można zasiać żywność. Ukazana na powyższym zrzucie ekranu farma ma rozmiar 9×9 z usuniętym w samym środku blokiem na wodę, który jest przykryty trapdoorem.

Blok definiujący profesję wieśniaka

Z racji, że farma będzie działała głównie dzięki pracy wieśniaka, należy na samym środku postawić kompostownik, który nada mu profesję farmera, oraz półpłytkę, aby nie mógł na niego wejść. Ważne są również ściany, aby wieśniak nie mógł wydostać się z farmy.

ZOBACZ – Najrzadsze sytuacje, które mogą przytrafić się podczas grania w Minecrafta. Praktycznie się nie zdarzają

Zasianie żywności i sprowadzenie wieśniaka, który będzie zbierał plony

Kolejnym krokiem będzie zasianie plonów, które będzie mógł zbierać i sadzić wieśniak. Można do tego wykorzystać zboże, buraki, ziemniaki i marchew. Kiedy już przygotuje się miejsce pracy, można sprowadzić do niego farmera.

Zadbanie o system zbierania plonów

Zebrane przez farmera plony pojawiają się na ziemi i szybko są przez niego podnoszone. Jeśli jednak gracz znajdzie sposób, aby wystarczająco szybko je zabrać, jest w stanie przejąć jedzenie.

Najlepszym, ale jednocześnie nieco kosztownym rozwiązaniem będzie układ hopperów, który jest w stanie przejąć przedmioty znajdujące się na blokach, które są nad nimi umieszczone, a następnie przenieść je dalej. Wszystkie leje powinny być umieszczone w kierunku skrzynki.

Przepis tego narzędzia wykorzystuje 5 sztabek żelaza oraz jedną skrzynkę.