w

Cosplay pokazujący, jak wygląda jedna z absolutnie podstawowych zasad Minecrafta może zaskoczyć

Jedna z fanek Minecrafta przebrała się za najważniejszą zasadę grania w Minecrafta.


Minecraft to gra, która została wydana już sporo czasu temu. Mimo to dalej cieszy się naprawdę sporą popularnością, a jej społeczność aktywnie udziela się w sieci. Przez lata wokół rozgrywki powstawało wiele mitów, czy zasad, których lepiej się trzymać, jeśli chce się zacząć grać w produkcję Mojangu. Zdecydowanie najpopularniejszym stwierdzeniem, które można uznać za zasadę rozgrywki, jest to, które mówi o tym, aby nie kopać bezpośrednio pod sobą.

Mimo że jest to najprostszy sposób na dostanie się do podziemi, nie jest on najbezpieczniejszy – od pewnego poziomu nietrudno napotkać jeziorka z lawą, które w mgnieniu oka mogą zabić gracza i spalić cały jego ekwipunek. O zasadzie tej poniekąd przypomniała aktualizacja gór oraz jaskiń, w której nie tylko zagrożeniem podczas kopania bezpośrednio w dół jest już nie tylko lawa, ale również ogromne jaskinie.

Mimo że taki element, jak zasada dotycząca kopania w dół brzmi jak coś, czego nie sposób zrobić cosplay, jedna z fanek Minecrafta podeszła do tego tematu bardzo kreatywnie i stworzyła strój, który idealnie obrazuje zagrożenie czyhające na gracza.

Jak wygląda cosplay?

Biologer opublikowała wpis o tytule „Zrobiłam cosplay zasady Minecrafta numer 1!”. W treści można zobaczyć jej zdjęcie w przebraniu, które przypomina o tym, dlaczego kopanie pod sobą nie jest najlepszym pomysłem.

Biologer swoim strojem pokazuje wiele warstw świata Minecrafta, od samej góry z trawą przez kamień, w którym można znaleźć cenne surowce, po lawę, do której nieostrożni gracze mogą wpaść, jeśli tylko nie będą przestrzegali wspomnianej wcześniej zasady.

Pomysł został naprawdę ciepło przyjęty przez graczy i zaledwie w dobę zebrał ponad 37 tysięcy głosów w górę. Sam cosplay jest dowodem na to, że kreatywność związana z Minecraftem nie ogranicza się wyłącznie do budowli czy tworzenia paczek tekstur lub modyfikacji i pokazuje, że fani jeszcze przez długi czas będą wpadali na pomysły, które będą czymś nowym.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft