w

Modyfikacja, która przenosi silnik gry Super Mario 64 do Minecrafta. Efekt może zaskoczyć

Rozgrywka Mario w świecie Minecrafta. Jeden z graczy stworzył niesamowitą modyfikację, która pozwala na naprawdę dużo.


Minecraft jest tak popularną produkcją w środowisku modderów, że można znaleźć w nim praktycznie wszystko. Wielokrotnie można było przeczytać o nowych mobach czy zmianach w podstawowych elementach rozgrywki, jednak jednemu z graczy udało się stworzyć coś jeszcze bardziej imponującego. Do Minecrafta została przeniesiona mechanika z gry Super Mario 64.

Ogrom możliwości takiego moda

Super Mario 64 to jedna ze starszych odsłon serii, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Gracz wciela się w postać hydraulika i pokonuje kolejne poziomy, których przejście nie jest tak łatwe, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Gra posiada wiele skomplikowanych poziomów, które wymagają od gracza szybkiej reakcji oraz sprytu, jednak po ich ukończeniu tak naprawdę nie ma już co robić. Gracz o nicku dylanpdx stworzył modyfikację, która przenosi ruchy Mario do Minecrafta. W ten sposób dał on fanom praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu map.

Możliwości już jest naprawdę dużo, a w połączeniu moda, pozwalającego na poruszanie się jako Mario z modyfikacją Create, która dodaje wiele mechanizmów, wprowadzających ruchome platformy, tak naprawdę możliwe będzie dokładne zrekonstruowanie oryginalnej produkcji i znaczące jej rozbudowanie (Najciekawszy parkour, jaki mógł trafić do Minecrafta? Gracze wykorzystują jedną z najlepszych modyfikacji).