w

Działający piec z Minecrafta w realnym życiu. Projekt robi wrażenie

Jeden z graczy postanowił odtworzyć w realnym życiu jeden z najważniejszych bloków Minecrafta.


Piec to element gry, z którą miał styczność każdy gracz sześciennego świata. Trudno wyobrazić sobie bez niego rozgrywkę, ponieważ nie tylko jest potrzebny do pieczenia na przykład mięsa, ale również do przetapiania rudy, bez czego na pewnym etapie praktycznie nie da się dalej popchnąć rozgrywki.

Jego charakterystyczny wygląd jest świetnie znany każdemu fanowi tytułu. Zapewne są osoby, które choć raz zastanawiały się nad tym, jakby to było przenieść pewne elementy z Minecrafta do realnego życia. Aktualnie w internecie da się zdobyć atrapy kanciastego kilofa czy miecza, a co niektórzy wykonali nawet pełne zbroje. Istnieją także pluszaki imitujące zwierzęta z gry.

Jeden z fanów postanowił pójść o krok dalej i stworzył działający piecz Minecrafta. Aż trudno w to uwierzyć, że ten faktycznie działa i można w nim upiec stek, a co więcej przetopić żelazo.

Piec z Minecrafta w realnym życiu

Użytkownik o nicku wired_workshop opublikował w internecie filmik, na którym widać piec z gry odwzorowany w realnym życiu. Zatroszczono się by projekt jak najwierniej oddawał nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność elementu z sześciennego świata.

Starannie odwzorowano proporcje i wygląd tekstur. Co ciekawsze nie jest to atrapa, ale prawdziwy działający piec, w którym można rozpalić ogień, a następnie upiec posiłek, a co więcej przetopić żelazo i zrobić sztabkę.

Video

W komentarzach nie zabrakło żartobliwych wypowiedzi, w których fani pisali, że jedynym, czego teraz potrzeba autorowi wpisu, jest crafting table. Co ciekawe wired_workshop odpowiedział na ten komentarz, pisząc, że ma to już w planach.

Nie wiadomo, czy będzie można wtedy stworzyć miecz, przy pomocy patyka i dwóch sztabek, jednak stworzenie funkcjonującego pieca już pokazuje, że autor wpisu jest naprawdę uzdolniony.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft