w

W jaki sposób sprowadzić Ender Dragona w Minecrafcie do zwyczajnego świata bez cheatów?

Jeden z graczy Minecrafta znalazł sposób na sprowadzenie smoka do Overworldu.


Ender Dragon jest ostatecznym bossem w Minecrafcie, który został wprowadzony do gry już jakiś czas temu wraz ze swoją krainą, Elytrą i miastami. Gracze zazwyczaj kojarzą smoka wyłącznie jako przeciwnika, którego należy pokonać, aby móc przejść na sąsiednie wyspy w poszukiwaniu skrzydeł, znacząco wpływających na rozgrywkę.

Jeden z graczy postanowił jednak sprawdzić, czy jest jakiś sposób, aby sprowadzić Ender Dragona do Overworldu, nie wykorzystując do tego komend ani cheatów. Co ciekawe udało mu się, co pokazał w opublikowanym w sieci klipie. W jaki sposób można tego dokonać?

Smok w Overworldzie

Użytkownik o nicku TreyOvard opublikował filmik, w którym pokazuje, w jaki sposób można sprowadzić Ender Dragona do zwyczajnego świata. Metoda jest stosunkowo złożona i wymaga trochę czasu oraz cierpliwości. Nie wymaga jednak używania żadnych komend ani trybu kreatywnego, więc jest to swojego rodzaju osiągnięcie.

Na początku należy osiągnąć limit budowania oraz umieścić end stone’y w miejscach, które zostały wypisane w filmiku na Reddicie. Następnie trzeba zniszczyć wszystkie Kryształy Endu poza jednym, który należy zachować do momentu, kiedy smok perchuje do fontanny z bedrocku.

W tym momencie smok zwolni i możliwe będzie przeniesienie go przy pomocy maszyny z Redstone do najbliższej wyspy Endu. Następnie trzeba wrócić na główną wyspę, gdzie automatycznie pojawi się nowy Ender Dragon. Po pokonaniu drugiego smoka należy polecieć z powrotem do pierwszego smoka i przepchnąć go na głównej wyspie przez portal, który otwiera się po pokonaniu drugiego smoka.

Fani dyskutowali na temat tego, że sprowadzenie Ender Dragona do zwyczajnego świata jest dość interesujące i jak można wykorzystać sposób do zbierania wszystkich stworów, aby się nimi pochwalić. Autor wpisu ma nadzieję, że ta metoda nie zostanie załatana w aktualizacji 1.20 i że gracze będą mogli tworzyć nowe rodzaje buildów z udziałem smoka.

Mimo że filmik jest bardzo krótki, a metoda skomplikowana, gracze docenili autora wpisu za to, że postanowił podzielić się odkrytą metodą ze społecznością Minecrafta.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft