W jaki sposób sprowadzić Ender Dragona w Minecrafcie do zwyczajnego świata bez cheatów?

Minecraft

Reklama

Jeden z graczy Minecrafta znalazł sposób na sprowadzenie smoka do Overworldu.

Reklama


Ender Dragon jest ostatecznym bossem w Minecrafcie, który został wprowadzony do gry już jakiś czas temu wraz ze swoją krainą, Elytrą i miastami. Gracze zazwyczaj kojarzą smoka wyłącznie jako przeciwnika, którego należy pokonać, aby móc przejść na sąsiednie wyspy w poszukiwaniu skrzydeł, znacząco wpływających na rozgrywkę.

Jeden z graczy postanowił jednak sprawdzić, czy jest jakiś sposób, aby sprowadzić Ender Dragona do Overworldu, nie wykorzystując do tego komend ani cheatów. Co ciekawe udało mu się, co pokazał w opublikowanym w sieci klipie. W jaki sposób można tego dokonać?

Smok w Overworldzie

Użytkownik o nicku TreyOvard opublikował filmik, w którym pokazuje, w jaki sposób można sprowadzić Ender Dragona do zwyczajnego świata. Metoda jest stosunkowo złożona i wymaga trochę czasu oraz cierpliwości. Nie wymaga jednak używania żadnych komend ani trybu kreatywnego, więc jest to swojego rodzaju osiągnięcie.

Reklama

Video

Na początku należy osiągnąć limit budowania oraz umieścić end stone’y w miejscach, które zostały wypisane w filmiku na Reddicie. Następnie trzeba zniszczyć wszystkie Kryształy Endu poza jednym, który należy zachować do momentu, kiedy smok perchuje do fontanny z bedrocku.

W tym momencie smok zwolni i możliwe będzie przeniesienie go przy pomocy maszyny z Redstone do najbliższej wyspy Endu. Następnie trzeba wrócić na główną wyspę, gdzie automatycznie pojawi się nowy Ender Dragon. Po pokonaniu drugiego smoka należy polecieć z powrotem do pierwszego smoka i przepchnąć go na głównej wyspie przez portal, który otwiera się po pokonaniu drugiego smoka.

Fani dyskutowali na temat tego, że sprowadzenie Ender Dragona do zwyczajnego świata jest dość interesujące i jak można wykorzystać sposób do zbierania wszystkich stworów, aby się nimi pochwalić. Autor wpisu ma nadzieję, że ta metoda nie zostanie załatana w aktualizacji 1.20 i że gracze będą mogli tworzyć nowe rodzaje buildów z udziałem smoka.

Mimo że filmik jest bardzo krótki, a metoda skomplikowana, gracze docenili autora wpisu za to, że postanowił podzielić się odkrytą metodą ze społecznością Minecrafta.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej