w

Gracz Minecrafta stracił dom, ponieważ zniszczył drzewo. Co dokładnie się stało?

Zabawna sytuacja jednego gracza stała się viralem. Jakim cudem ścięcie drzewa zniszczyło mu dom?


Na serwerach multiplayer Minecrafta zazwyczaj znajdują się pluginy bądź data packi, które w mniejszy lub większy sposób mogą wpłynąć na rozgrywkę. Niektóre można potraktować jako urozmaicenie podstawowej wersji Minecrafta, a inne są uproszczeniem niektórych powtarzalnych czynności, jak na przykład zdobywanie surowców.

Jeden z użytkowników Reddicia pokazał, że pewien plugin w dość zabawny sposób sprawił, że zaczęty domek zniknął z powierzchni ziemi. Winowajcą było drzewo.

Zniszczony dom przez drzewo

Użytkownik o nicku yufaeu zamieścił w sieci post, w którym napisał, że jego przyjaciel w stosunkowo nietypowy sposób dowiedział się o tym, że na serwerze zainstalowany jest plugin, który pozwala szybciej ścinać drzewa. Trudno było przewidzieć to, co stało się na pokazanym przez autora wpisu klipie.

Wszystko zaczyna się bardzo zwyczajnie – gracz pracuje nad domkiem. Ot typowa rozgrywka w sześciennym świecie, gdy zaczyna się wić własne gniazdko. Tuż obok jego przyszłego mieszkania znajdują się drzewa wiśni, które sprawiają, że okolica wygląda naprawdę sympatycznie. Niestety jedno z nich nachodziło na fundamenty, więc gracz postanowił się go pozbyć.

Video

Jak widać na filmie, zaraz po ścięciu drzewa stworzone fragmenty przyszłego domku zaczęły znikać, aż całkowicie wyparowały z powierzchni zmieni. Na szczęście nie było tego dużo, ponieważ gracz dopiero zaczynał. Gdyby wpadka zaistniała po wielu godzinach pracy, sytuacja byłaby naprawdę przykra.

Filmik szybko zyskał ogromne zainteresowanie, a w komentarzach widać, że jedni śmieli się z przedstawionej sytuacji, inni pisali, że samo patrzenie na to sprawia, że czują wkurzenie i wyobrażają sobie, że to ich budowla znika w kilka sekund.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft