w

Gracz Minecrafta stworzył statek, który szybko stał się viralem. Widząc to, nie trudno zrozumieć dlaczego

Budowla tak dobra, że niektórzy komentujący myśleli, że jest to ogromny pixel art.


Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na całym świecie, która zyskała ogromną rzeszę fanów głównie ze względu na to, jak wiele można w niej zrobić. Niektórzy skupiają się na tworzeniu skomplikowanych układów z Redstone, inni tworzą imponujące texture packi oraz mody, a jeszcze inni zajmują się budowaniem.

W produkcji Mojangu można zaimponować innym graczom na naprawdę wiele sposobów, a w sieci regularnie pojawiają się zdjęcia czy klipy, które przedstawiają przeróżne twory.

Ogromny statek w Minecrafcie

Jednym ze wspomnianych tworów jest imponujący statek, który został zbudowany przez użytkownika o nicku Sampanyo. W zaledwie 24 godziny post, w którym można przyjrzeć się zrzutom ekranu przedstawiającym statek, zebrał ponad 30 tysięcy łapek w górę oraz liczne komentarze, które schlebiają autorowi. Wystarczy rzucić okiem na jego dzieło, aby zrozumieć, z czego wynika tak ogromne zainteresowanie wpisem.

Budowla jest długa na około 2 tysiące bloków, natomiast jej wysokość sięga górnej granicy, która wynosi 256. W jednym z komentarzy autor dzieli się również kilkoma szczegółami na temat tego, jak przebiegały prace nad projektem.

Po zbudowaniu statku, co zajęło mi około 100 godzin (w tamtym czasie nie miałem dostępu do pluginu Loft ułatwiającego formowanie powierzchni, które są tkaninami, więc stworzenie żagli zajęło mi naprawdę sporo czasu), obróciłem go przy pomocy Worldedita. Plugin ten ma tendencję do zniekształcania obracanych konstrukcji w innym kącie, niż wielokrotność 90 stopni, więc musiałem ręcznie ją wygładzić.

Do stworzenia fal częściowo użyłem Worldpaintera, a następnie dodałem pianę przy pomocy Worldedita. Musiałem również przerobić większość żagli (wszystkie poza czterema) przy pomocy wspomnianego pluginu Loft, a następnie oteksturować je przy pomocy innych bloków.

W sieci można znaleźć również zrzuty ekranu, które przedstawiają statek w jego wcześniejszych fazach budowy.

Poniżej natomiast można znaleźć wszystkie pozostałe screenshoty finalnej budowli, którymi postanowił podzielić się autor.