w

Gracz Minecrafta zginął, spadając do przepaści, mimo że znajdował się w łódce. Co się stało?

Reklama

Dlaczego łódka nie pomogła uniknąć obrażeń od upadku w Minecrafcie?

Reklama


W Minecrafcie jest sporo rzeczy, które mogą zadać graczowi obrażenia. Jedną z nich jest upadek, jednak są pewne sposoby, które pozwalają przeżyć skok z ogromnej wysokości. Jedna z metod wykorzystuje łódki – gracz musi do niej wejść, a następnie po prostu zacząć opadać i nie opuszczać jej do momentu, kiedy nie zderzy się z powierzchnią. Jeden z fanów opublikował jednak filmik, na którym zderzenie z ziemią sprawiło, że zginął. Jak to w ogóle możliwe i dlaczego tak się stało?

Śmierć od upadku w łódce

Użytkownik o nicku Kirsutan podzielił się klipem, na którym umarł podczas lotu w głąb jaskini, kiedy znajdował się w łodzi. Zdziwiony opublikował w sieci klip i spytał, dlaczego łódka nie uratowała go przed śmiercią od upadku. Jak wyglądała cała sytuacja?

Video

Spora część komentujących nie miała pojęcia, co tak naprawdę się stało, jednak niektórzy z fanów zwrócili uwagę na to, że w poszczególnych przypadkach upadku z większej wysokości w łódce obrażenia są nakładane na gracza. Przypadki, o których mowa, dotyczą upadku z 12, 13, 49, 51, 111, 114, 198, 202, 310 lub 315 bloków.

Autor klipu spadł z Y85 do Y-26, więc przebył dokładnie 111 bloków. Jak zostało wspomniane w jednym z komentarzy, jest to znany bug, który sprawia, że protekcja przed obrażeniami od upadku nie działa. Mojang jest świadomy istnienia błędu i najprawdopodobniej zostanie on wkrótce naprawiony. Do tego czasu warto jednak zastąpić łódkę wiaderkiem z wodą, które, mimo że wymaga nieco refleksu, jest na ten moment rozwiązaniem, na którym można polegać bez obaw o swoje życie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft