w

Gracze Minecraft uważają, że to jedna z bardziej niedocenianych mechanik

Reklama

Jeden z graczy pokazał społeczności mechanikę, o której dużo osób nie wie.


Minecraft jest grą, która jest niesamowicie rozbudowana. Trudno poznać wszystkie jej tajniki w krótkim czasie. Dodatkowo twórcy cały czas rozwijają swój produkt, dodając do niego nowe przedmioty, przepisy, moby i tak dalej.

Niektóre z mechanik są szalenie popularne i wie o nich prawie każdy. Inne bywają zapomniane lub po prostu nie są zbyt opłacalne, więc gracze z nich rezygnują.

Jeden z fanów pokazał pewną ciekawostkę związaną z pszczołami. Po komentarzach widać, że wiele osób o tym nie wiedziało.

Ciekawa mechanika w Minecraft

Reklama

Użytkownik Reddita po pseudonimie Ok-Banana6130 wrzucił filmik, którego tytuł mówi o jednej z bardziej niedocenionych mechanik w sześciennym świecie.

Reklama

Na nagraniu widać gracza, który trzyma trzy pszczoły na smyczy i chodzi z nimi wzdłuż grządek z warzywami. Po co to robi?

Część graczy o tym nie wie, ale pszczoły mogą przyspieszyć wzrost plonów.

Gdy pszczoła z pyłkiem przeleci nad rośliną posadzoną na polu uprawnym, pyłek, który opadnie z niej w tym czasie, może sprawić, że roślina urośnie o jeden stopień wzrostu.

By nakłonić pszczołę do latania nad roślinami, trzeba użyć smyczy (w angielskiej wersji lead) i uwiązać ją tak samo, jak robi się to z koniem, osłem, krową czy świnią.

Video

Z komentarzy na Reddicie wynika, że sporo osób nie miało pojęcia, że taka mechanika w ogóle istnieje. Niektórzy pytali, po co gracz chodzi z pszczołami na smyczy, a inni dziwili się, że w ogóle da się w ten sposób złapać wspomniane owady.

Nie jest to więc jakaś niezbędna do gry mechanika, ale warto o niej wiedzieć, ponieważ czasem może się przydać. A nawet jeśli tak nie będzie, to jest to ciekawostka, którą można podzielić się ze znajomymi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft