w

Gracze Minecrafta kłócą się o to, jakiego koloru są te deski. O którym wariancie mowa?

Kolor desek powodem do zawziętej debaty. Jak wyglądał temat kontrowersji?


Do Minecrafta w regularnych aktualizacjach trafiają nowe bloki oraz przedmioty. Niektóre są dla graczy zupełnie nowe, a inne mogą być wariantami elementów istniejących już w grze. Nierzadko gracze odkrywają zastosowania czy właściwości niektórych przedmiotów bądź bloków dopiero po jakimś czasie od ich wprowadzenia.

Tym razem chodzi o specyficzną kwestię – jakiego jest kolor danego bloku. Wielu graczy nie potrafi jednogłośnie wskazać, jaką barwę ma specyficzny wariant deski.

Jakiego koloru jest blok?

Swojego czasu w internecie było naprawdę głośno na temat pewnej debaty, która dotyczyła tego, jakiego koloru jest dane ubranie. Fanom Minecrafta, którzy pamiętali zawzięte dyskusje, momentalnie skojarzył się z nimi post użytkownika o nicku HumansAreRobots. Na Reddicie zadał krótkie pytanie, które podzieliło społeczność gry.

Rozwiążcie za mnie tę zagwozdkę. Czy te deski są niebieskie, czy zielone?

W komentarzach, które pojawiały się pod wpisem trudno o znalezienie odpowiedzi na pytanie użytkownika.

Czy zdajesz sobie sprawę, jak szaloną dyskusję wywołałeś tym postem?

Praktycznie nikt nie był w stanie bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie autora, a użytkownik sophinana zwrócił uwagę na to, że praktycznie wszystko zależy od palety barw sąsiadujących bloków.

Ta sytuacja pokazuje, że Minecraft, jak i jego społeczność cały czas zaskakują. Wydawać by się mogło, że coś tak błahego, jak kolor bloku, nie jest niczym istotnym, ale dla wielu osób, szczególnie tych, które lubią estetyczne budowle z interesującą paletą barw, może być to naprawdę kluczowa kwestia.

Zapewne jeszcze nie raz pojawią się podobne dyskusje. Trudno jednak zgadnąć, jakiego bloku będą dotyczyć.