w

Jak najefektowniej kopać tunele w Minecraft? Jeden z graczy porównał dwie metody

W jaki sposób powinno się kopać tunele w Minecraft? Prawidłowa metoda może zaoszczędzić sporo czasu.


W Minecrafcie jest kilka metod poszukiwania surowców, które można znaleźć pod powierzchnią. Jedną z nich jest kopanie niewielkich tuneli na konkretnej wysokości.

Mimo że sposób ten nie wymaga sporego zaangażowania i jednocześnie potrafi przynieść dobre rezultaty, czasami w wyniku niewiedzy można obniżać swoją prędkość kopania. W jaki sposób?

Jak szybciej kopać tunele?

Gracz o nicku therealGidster postanowił porównać to, jak pozycja kursora może wpływać na szybkość wykopywania tuneli. Jaki był rezultat tego eksperymentu?

ZOBACZ – Minecraft i aktualizacja 1.17 – co już pojawiło się w grze? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jak się okazuje, wystarczająco dobry kilof może kopać bloki szybciej, niż gracz jest w stanie się przemieszczać. Z tego powodu pozycja kursora może mieć znaczenie i, sięgając dalej, da się dokopać szybciej do tego samego miejsca.

Na dość krótkim dystansie różnica w czasie wynosi aż 5 sekund. Kopiąc tak naprawdę niekończący się tunel, można w tym samym czasie zajść znacznie dalej.

Poruszając taki temat, warto przypomnieć również to, na jakiej wysokości najlepiej szukać diamentów, które przez naprawdę długi czas były najbardziej pożądanym surowcem w grze. Na ten moment jest to wysokość y = 12, która za sprawą nadchodzącej aktualizacji gór i jaskiń 1.17 wkrótce ulegnie zmianom (Snapshot 21w08a wprowadza do Minecrafta między innymi kolejne zmiany w żyłach. Co jeszcze?).