w

Jak jeden nowy rodzaj moba może sprawdzić, że Minecraft zamieni się w horror?

Nowe moby, które sprawiły, że Minecraft stał się przerażający.


Gracze mogli usłyszeć o Minecrafcie pierwszy raz już naprawdę sporo czasu temu. Mimo że gra początkowo potrafiła przerażać, na ten moment raczej trudno powiedzieć, że Minecraft jest straszny. Zupełnie inaczej może wyglądać sytuacja, kiedy przyjrzymy się modyfikacjom, paczkom lub jeszcze innym materiałom, które publikowane są w sieci.

Społeczność gry Mojangu jest naprawdę liczna i posiada ogromną scenę modderską. W sieci regularnie pojawiają się wszelkiego rodzaju klipy, które przedstawiają rozgrywkę z Minecrafta, która może przestraszyć. Co tym razem udało się stworzyć jednemu z fanów?

Nowy rodzaj moba w Minecrafcie

Użytkownik o nicku alderski podzielił się klipami, przedstawiającymi nowego stwora, który może zostać zraniony tylko przez światło. Dodatkowe efekty oraz sposób atakowania moba sprawia, że Minecraft potrafi naprawdę przestraszyć.

Autor wpisu pisze, że wszystko, co można zobaczyć na powyższym klipie, jest dostępne bez instalowania żadnych modyfikacji. Na ten moment datapack nie jest ukończony, jednak alderski planuje jego wydanie.

Pojawił się jeszcze jeden zwiastun, który tym razem pokazuje bossa. Atmosfera jest jeszcze bardziej napięta. Wszystko za sprawą kolejnego moba, który tym razem jest w stanie niszczyć źródła światła, aby umożliwić innym atakowanie.

Myślę, że posiadanie dwóch rodzajów ma jak najbardziej sens. Jako przykład mogą zostać uznanid Guardiani i Elder Guardiani. “Czerwony” ma robić wrażenie tak samo strasznego jak Warden.

Chcę, żeby byli bardziej uniwersalni i dać im te same zdolności, zamiast tworzyć wyspecjalizowane warianty.

Ponadto mają jeszcze kilka pomniejszych umiejętności, które nie zostały pokazane na filmikach.

Autor najprawdopodobniej doda do paczki jeszcze więcej nowych mobów, a ostateczny efekt sprawi, że Minecraft stanie się nie tylko straszną, ale i zdecydowanie trudniejszą grą. Taka wersja gry z pewnością spodoba się części graczy. Użytkownik napisał, że podzieli się z zainteresowanymi datapackiem, kiedy go ukończy.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft