w

To musiało w końcu powstać. Jeden z graczy zrobił Minecrafta 3D w Minecrafcie bez modów

Reklama

Filmik, który pokazuje gameplay z Minecrafta zbudowanego z Redstone.

Reklama


Minecraft jest jednym z najpopularniejszych tytułów, jaki kiedykolwiek trafił w ręce graczy. Trudno o osobę, która nie kojarzyłaby charakterystycznego sześciennego świata ze względu na ogromną ilość gadżetów, które regularnie znaleźć można w najpopularniejszych sklepach. Minecraft nie jest tak powszechnie znany bez powodu. Gra wręcz stała się definicją sandboksów – gatunku gier „piaskownic”, w których w dużym uproszczeniu gracze mogą zrobić praktycznie wszystko.

Jednym z elementów gry, który sprawił, że mimo biegu lat ta dalej cieszy się tak dużą popularnością jest mechanika Redstone, która pozwala tworzyć proste mechanizmy, jak na przykład otwieranie drzwi przy pomocy przycisku, ale również skomplikowane systemy, jak komputery z własną pamięcią.

Minecraft w Minecrafcie

Wśród graczy Minecrafta zafascynowanych systemem Redstone od praktycznie samych jego początków krążył pewien żart – „kiedyś będziemy w stanie odtworzyć Minecrafta w Minecrafcie”. W sieci pojawił się klip, który pokazuje, że nie są to już tylko żarty. Użytkownik o nicku real_sammyuri opublikował filmik, który pokazał, jak gra w Minecrafcie wewnątrz gry.

Video

Autor informuje, że skonstruowanie systemu zajęło jego zespołowi wiele miesięcy i wymagało ogromnej ilości planowania i poświęcenia. W sekcji komentarzy można natomiast znaleźć wiele wypowiedzi, które są pod podziwem tego, co udało się stworzyć teamowi użytkownika real_sammyuri.

Reklama

Widziałem ludzi, którzy komentowali o rozwoju Redstone w społeczności minecrafta przez naprawdę długo. Od zawsze mówili „nie mogę doczekać się, kiedy będziemy mogli grać w Minecrafta w Minecrafcie” półżartem, ale teraz udało się to osiągnąć. 3D Minecraft grze jest naprawdę imponujące i jestem szczęśliwy z tego, że mogłem zobaczyć, że w końcu udało się to osiągnąć.

To, co udało się stworzyć i pokazać na powyższym klipie jest naprawdę imponujące, a to, co skrywa przyszłość Minecrafta i projektów Redstone, robi się jeszcze bardziej interesujące.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft