w

Jak szybko i skutecznie farmić drewno w Minecrafcie? Jeden z fanów dzieli się swoją metodą

Jak w prosty sposób zebrać sporo drewna? Wygodny sposób jednego z fanów.


Minecraft to gra, w której jednym z najbardziej charakterystycznych elementów rozgrywki jest budowanie. Kiedy gracz decyduje się na rozpoczęcie prac nad sporym projektem, musi liczyć się z tym, że pochłonie on dużo czasu. Całe zadanie będzie jeszcze trudniejsze, jeśli gracz podejmie się go w trybie survival, w którym zabraknie nie tylko latania, ale i dostępu do nieograniczonych surowców.

W ich gromadzeniu mogą pomóc zaklęte narzędzia stworzone z lepszych materiałów, ale również metody, które przyspieszają i ułatwiają zbieranie drewna czy kamienia. Tym razem jeden z graczy postanowił podzielić się swoim sposobem na ścinanie drzew. Dlaczego warto się z nim zapoznać?

Metoda na szybkie ścinanie dużych drzew

Zdecydowana większość graczy, którzy potrzebują drewna w Minecrafcie, przygotuje siekierę, a następnie po prostu wybierze się do lasu w celu wycięcia większej ilości drzew.

Drewno jest jednym z podstawowych surowców i jest potrzebne zarówno na samym starcie rozgrywki do stworzenia stołu rzemieślniczego oraz podstawowych narzędzi, jak i w późniejszych etapach rozgrywki do craftowania na przykład skrzynek.

Użytkownik o nicku bl00pyy podszedł do tego tematu nieco inaczej. Gracz podzielił się krótkim klipem, na którym pokazuje, w jaki sposób ścina duży świerk.

Jak widać, gracz najpierw rzuca perłę, a następnie używa na sadzonkach mączki kostnej, aby drzewo urosło. Kiedy już się to stanie, perła zaczyna opadać, a postać przenosi się na sam szczyt. Stąd natomiast znacznie prościej można podejść do zbierania drewna, mając pewność, że nie ominie się ani jednego bloku.