w

Jak wygląda czwarty wymiar w Minecrafcie? Jeden z graczy postanowił to pokazać

Niesamowity projekt, którego podjął się jeden z graczy Minecrafta. Stworzył coś, co wielu uznałoby za niemożliwe.


Czwarty wymiar najprościej można opisać jako czas. Mimo że trudno wyobrazić sobie to, jak wyglądałby w przestrzeni, nie jest to niemożliwe.

Jeden z graczy Minecrafta, który wcześniej mógł pochwalić się zbudowaniem całego uniwersum, tym razem postanowił odtworzyć omawiany czwarty wymiar – coś, co trudno zobaczyć nawet w prawdziwym świecie.

Jak wygląda czwarty wymiar w Minecrafcie?

Zobrazowanie czasu jest naprawdę trudne. Nie jest jednak niemożliwe, a w sieci można znaleźć grafiki, które mogą oddziaływać na wyobraźnię, pokazując jego obecność. Właśnie do nich odniósł się gracz ChrisDaCow, który za zadanie wyznaczył sobie odtworzenie czwartego wymiaru w grze Mojangu.

Przyznaje, że nie było to proste zadanie i początkowo nie zdawał sobie z tego sprawy. Na projekt poświęcił naprawdę sporo czasu, niekoniecznie budując, ale również się ucząc.

Nie miałem pojęcia, czym w ogóle był czwarty wymiar nie mówiąc już o tym, jak miałem go zbudować. Spędziłem dwa dni studiując wszystko od teorii superstrun do fizyki kwantowej, aby dowiedzieć się, czy w ogóle jest to możliwe.

W dużym uproszczeniu postarał się wyjaśnić swoim widzom, jak można spróbować zobrazować czwarty wymiar.

Najpierw wyobraź sobie, że patrzysz na ludziki żyjące w dwuwymiarowym świecie. Jesteś w stanie zobaczyć wszystko jednocześnie.

Czwarty wymiar to to samo tylko obejmuje zobaczenie wszystkiego na raz z trójwymiarowego świata, w którym żyjemy.

Autor zaczął od budowania kształtów, które nie przedstawiają prawdziwego czwartego wymiaru, a zaledwie czterowymiarowymi cieniami, które, jak sam określił, są najprostszym zobrazowaniem niewyobrażalnej rzeczywistości, którą chciał przenieść do Minecrafta.

Ostatecznie wszystko zostało umieszczone w krótkim filmiku, który pokrótce pokazuje wszystkie budowle.

W tak krótkim streszczeniu trudno jednak zamieścić to, jak dużym problemem było stworzenie wielu z budowli. ChrisDaCow – autor całego projektu – opublikował również ponad szesnastominutowy filmik, w którym nie tylko opisuje cały proces tworzenia, ale również pozwala lepiej przyjrzeć się poszczególnym częściom przedsięwzięcia.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft