Jak wygląda czwarty wymiar w Minecrafcie? Jeden z graczy postanowił to pokazać
Niesamowity projekt, którego podjął się jeden z graczy Minecrafta. Stworzył coś, co wielu uznałoby za niemożliwe.
Czwarty wymiar najprościej można opisać jako czas. Mimo że trudno wyobrazić sobie to, jak wyglądałby w przestrzeni, nie jest to niemożliwe.
Jeden z graczy Minecrafta, który wcześniej mógł pochwalić się zbudowaniem całego uniwersum, tym razem postanowił odtworzyć omawiany czwarty wymiar – coś, co trudno zobaczyć nawet w prawdziwym świecie.
Jak wygląda czwarty wymiar w Minecrafcie?
Zobrazowanie czasu jest naprawdę trudne. Nie jest jednak niemożliwe, a w sieci można znaleźć grafiki, które mogą oddziaływać na wyobraźnię, pokazując jego obecność. Właśnie do nich odniósł się gracz ChrisDaCow, który za zadanie wyznaczył sobie odtworzenie czwartego wymiaru w grze Mojangu.
Przyznaje, że nie było to proste zadanie i początkowo nie zdawał sobie z tego sprawy. Na projekt poświęcił naprawdę sporo czasu, niekoniecznie budując, ale również się ucząc.
Nie miałem pojęcia, czym w ogóle był czwarty wymiar nie mówiąc już o tym, jak miałem go zbudować. Spędziłem dwa dni studiując wszystko od teorii superstrun do fizyki kwantowej, aby dowiedzieć się, czy w ogóle jest to możliwe.
W dużym uproszczeniu postarał się wyjaśnić swoim widzom, jak można spróbować zobrazować czwarty wymiar.
Najpierw wyobraź sobie, że patrzysz na ludziki żyjące w dwuwymiarowym świecie. Jesteś w stanie zobaczyć wszystko jednocześnie.
Czwarty wymiar to to samo tylko obejmuje zobaczenie wszystkiego na raz z trójwymiarowego świata, w którym żyjemy.
Autor zaczął od budowania kształtów, które nie przedstawiają prawdziwego czwartego wymiaru, a zaledwie czterowymiarowymi cieniami, które, jak sam określił, są najprostszym zobrazowaniem niewyobrażalnej rzeczywistości, którą chciał przenieść do Minecrafta.
Ostatecznie wszystko zostało umieszczone w krótkim filmiku, który pokrótce pokazuje wszystkie budowle.
W tak krótkim streszczeniu trudno jednak zamieścić to, jak dużym problemem było stworzenie wielu z budowli. ChrisDaCow – autor całego projektu – opublikował również ponad szesnastominutowy filmik, w którym nie tylko opisuje cały proces tworzenia, ale również pozwala lepiej przyjrzeć się poszczególnym częściom przedsięwzięcia.