Tak wyglądają oceany w Minecrafcie, po których każdy chciałby pożeglować
W przeszłości nikt nie spodziewałby się, że Minecraft będzie mógł tak wyglądać. Realistyczne oceany w grze Mojangu.
Nie od dziś wiadomo, że modyfikacje, które są tworzone do Minecrafta, są tak rozbudowane, że potrafią zmienić go w zupełnie inny tytuł. Większość graczy z pewnością słyszała o modzie Create, który wprowadza do gry wiele industrialnych maszyn, z którymi można stworzyć ogromne i złożone funkcjonujące fabryki (Twórcy moda Create do Minecrafta podzielili się kolejnym niesamowitym zwiastunem).
Modyfikacje to nie wszystko, ponieważ do Minecrafta można doinstalować również paczki tekstur, czy na przykład shadery. Niejednokrotnie można było podziwiać niesamowity efekt, który pozwalają osiągnąć wspomniane dodatki (Świetny texture pack do Minecrafta, który pozwala odtwarzać prawdziwe miasta). Na stronie można było znaleźć również artykuł o modyfikacji, która przenosi realizm w grze na kolejny poziom. Trafiła do niej kolejna niesamowicie imponująca funkcja, która pozwala symulować wodę z głębokiego oceanu.
Realistyczne oceany w Minecrafcie
Świat Minecrafta podzielony jest na biomy. Każdy z nich ma swoje cechy, które go wyróżniają i bez dwóch zdań jedną z bardziej charakterystycznych będzie grupa oceanów. Łącznie stanowią około 25-33% całej powierzchni mapy i są podzielone na mniejsze biomy, jak na przykład głębokie, zamrożone czy ciepłe oceany. Ze względu na to, że są tak dużą częścią świata, mają spory wpływ na to, jak wizualnie prezentuje się produkcja Mojangu.
Physics Mod, o którym można było przeczytać już wcześniej, wprowadza do gry wiele niesamowitych funkcji. Mowa między innymi o realistycznej fizyce, która oddziałuje na bloki, animacjach rozpadających się bloków czy mobów, a nawet śniegu, który działa zupełnie inaczej niż śnieg znany z Minecrafta – gracz, który po nim chodzi, zostawia za sobą ścieżkę, a padający z nieba puch adekwatnie odzwierciedlany jest na powierzchni.
Tym razem modyfikacja dostała kolejną ogromną funkcję – realistyczne oceany. Nowość bardzo szybko zyskała na popularności, a wielu graczy postanowiło osobiście ją wypróbować. Pokazał ją między innymi użytkownik o nicku Noxus.
Modyfikacja posiada ogrom możliwości i praktycznie każdy element można dostosować do swoich wymagań. W sieci nie brakuje komentarzy dotyczących tego, jak niesamowicie wyglądałby mod w połączeniu z funkcjonującymi statkami o rozmiarze, który odpowiadałby między innymi wielkości fal.
Mod jest za paywallem, a kod źródłowy nie jest udostępniony. Ze względu na to, że nie może zostać dodany do modpacków, a motywacja innych modderów jest praktycznie zerowa, kiedy Physics Mod nie jest dostępny za darmo, nie spodziewałbym się zobaczenia ogromnych statków, które wchodziłyby w interakcje z falami.
Jeśli zadziała to spoko, ale nie spodziewałbym się, aby twórcy zrobili coś w kierunku, aby ta wizja została wcielona w życie.
Physics Mod w wersji Pro jest płatny, a co więcej jest dostępny tylko dla stałych subskrybentów. Z tego powodu niewielu innych modderów chciałoby tworzyć coś, z czego skorzystałaby stosunkowo niewielka grupa. Niemniej jednak to, co udało się osiągnąć autorom omawianego moda, robi ogromne wrażenie i pokazuje, do czego zdolni są zarówno fani Minecrafta, jak i sama gra.